1. prosinec 2017 hor

Akutní poškození ledvin, klinicky dostupné a perspektivní diagnostické a prognostické markery

místno konání: Seminární místnost ÚKBH
datum konání: 25.01.2018 14:00 - 15:00

Přednášející: MUDr. Daniel Rajdl, Ph.D.

Téma: Akutní poškození ledvin (AKI) je časté u hospitalizovaných pacientů a je spojeno se zvýšenou morbiditou, mortalitou a náklady. V současné době klinicky používané markery (sérový kreatinin, mikroskopické vyšetření moče, produkce moče) nejsou schopné vývoj AKI včas zachytit. V prezentaci uvedeme přehled aktuálně klinicky dostupných a potenciálně perspektivních markerů (NGAL, KIM-1, IL-18, L-FABP, IGFBP7, TIMP-2) a algoritmů pro diagnózu AKI a jejich ev. prognostický význam pro pacienta.

Prezenční účast: seminární místnost ÚKBH - Ústavu klinické biochemie a hematologie, FN Plzeň Lochotín, vchod B, 2. patro

Akce je přístupná všem zájemcům po registraci na tomto odkazu.

Délka trvání akce: 1 hod

Výběrová řízení
VŘ odborný asistent - Šiklův ústav patologie

Děkan Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy vyhlašuje výběrové řízení na obsazenípracovní [...]