14. duben 2014 3396 kri

Ve zdravé Plzni zdravý zub

 Akce „Ve zdravé Plzni zdravý zub“ je organizována Sdružením Studentů Stomatologie ČR. Tento spolek sdružuje velké množství aktivních studentů stomatologie, kteří se snaží obohatit veřejnost o své zkušenosti a praktické rady v oblasti zubní hygieny. Tato akce byla vytvořena právě studenty.

Ve všech univerzitních městech (Praha, Brno, Olomouc, Hradec Králové) se stává již tradicí jednou za rok vyběhnout do ulic a nabídnout své rady ohledně ústní hygieny a proto by se i studenti Lékařské fakulty v Plzni, pod záštitou děkana LF UK v Plzni pana prof. MUDr. Borise Kreuzberga, CSc. a proděkana pro výuku stomatologie LF UK v Plzni pana doc. MUDr. Antonína Zicha, rádi účastnili této celorepublikové akce.

22. dubna 2014 od 9:00 do 18:00 na Náměstí Republiky proběhl již 4. ročník této akce v Plzni. Padesát nadšených studentů stomatologie LF UK v Plzni bude oslovovat kolemjdoucí a vysvětlovat jim některé základní postupy v ústní hygieně.

Mnoho lidí má velký problém se správnou hygienou a mnozí z nich ani neví, jak správně si vyčistit zuby. A právě dokonalé čištění zubů je základ prevence jakéhokoliv zubního onemocnění. Studenti před touto akcí absolvují odborné přednášky. Na samotné akci budou mít k dispozici pomůcky – velké zubní kartáčky a modely chrupu, které zajisté nalákají nejen dospělé, ale zejména i děti, a budou se snažit vyvracet spoustu zažitých mýtů a polopravd a nenásilnou formou ukazovat jak správně používat dentální pomůcky a motivovat tak lidi k péči o jejich zdravý chrup.

 

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Výběrové řízení - Zástupce přednosty pro výchovnou a vědeckou činnost Kardiologické kliniky LFP UK

Univerzita Karlova, Lékařská fakulta v Plzni a Fakultní nemocnice Plzeň, vyhlašují výběrové [...]

14. srpen 2018 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení - docent Kardiologické kliniky LF UK v Plzni

Děkan Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní [...]

14. srpen 2018 1

Výběrová řízení
Oznámení o výsledku výběrového řízení - přednosta Kardiologické kliniky FN Plzeň a LFP UK

Oznámení o výsledku výběrového řízení     Dne 19.7.2018 proběhlo výběrové řízení [...]

10. srpen 2018

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém