14. duben 2014 3252 kri

Ve zdravé Plzni zdravý zub

 Akce „Ve zdravé Plzni zdravý zub“ je organizována Sdružením Studentů Stomatologie ČR. Tento spolek sdružuje velké množství aktivních studentů stomatologie, kteří se snaží obohatit veřejnost o své zkušenosti a praktické rady v oblasti zubní hygieny. Tato akce byla vytvořena právě studenty.

Ve všech univerzitních městech (Praha, Brno, Olomouc, Hradec Králové) se stává již tradicí jednou za rok vyběhnout do ulic a nabídnout své rady ohledně ústní hygieny a proto by se i studenti Lékařské fakulty v Plzni, pod záštitou děkana LF UK v Plzni pana prof. MUDr. Borise Kreuzberga, CSc. a proděkana pro výuku stomatologie LF UK v Plzni pana doc. MUDr. Antonína Zicha, rádi účastnili této celorepublikové akce.

22. dubna 2014 od 9:00 do 18:00 na Náměstí Republiky proběhl již 4. ročník této akce v Plzni. Padesát nadšených studentů stomatologie LF UK v Plzni bude oslovovat kolemjdoucí a vysvětlovat jim některé základní postupy v ústní hygieně.

Mnoho lidí má velký problém se správnou hygienou a mnozí z nich ani neví, jak správně si vyčistit zuby. A právě dokonalé čištění zubů je základ prevence jakéhokoliv zubního onemocnění. Studenti před touto akcí absolvují odborné přednášky. Na samotné akci budou mít k dispozici pomůcky – velké zubní kartáčky a modely chrupu, které zajisté nalákají nejen dospělé, ale zejména i děti, a budou se snažit vyvracet spoustu zažitých mýtů a polopravd a nenásilnou formou ukazovat jak správně používat dentální pomůcky a motivovat tak lidi k péči o jejich zdravý chrup.

 

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Výběrové řízení - Odborný asistent – Ústav Hygieny a preventivní medicíny

Děkan Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní [...]

22. květen 2018 1

Výběrová řízení
Oznámení o výsledku VŘ - Odborný asistent Kliniky pneumologie a ftizeologie

Oznámení o výsledku výběrového řízení     Dne 21.3.2018 proběhlo výběrové řízení [...]

27. březen 2018

Ostatní
Vedoucí Ediční komise

S platností od 1. března 2017 byla do vedení Ediční komise jmenována doc. MUDr. Libuše Čeledová, [...]

23. únor 2017

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém