14. duben 2014 3650 kri

Ve zdravé Plzni zdravý zub

 Akce „Ve zdravé Plzni zdravý zub“ je organizována Sdružením Studentů Stomatologie ČR. Tento spolek sdružuje velké množství aktivních studentů stomatologie, kteří se snaží obohatit veřejnost o své zkušenosti a praktické rady v oblasti zubní hygieny. Tato akce byla vytvořena právě studenty.

Ve všech univerzitních městech (Praha, Brno, Olomouc, Hradec Králové) se stává již tradicí jednou za rok vyběhnout do ulic a nabídnout své rady ohledně ústní hygieny a proto by se i studenti Lékařské fakulty v Plzni, pod záštitou děkana LF UK v Plzni pana prof. MUDr. Borise Kreuzberga, CSc. a proděkana pro výuku stomatologie LF UK v Plzni pana doc. MUDr. Antonína Zicha, rádi účastnili této celorepublikové akce.

22. dubna 2014 od 9:00 do 18:00 na Náměstí Republiky proběhl již 4. ročník této akce v Plzni. Padesát nadšených studentů stomatologie LF UK v Plzni bude oslovovat kolemjdoucí a vysvětlovat jim některé základní postupy v ústní hygieně.

Mnoho lidí má velký problém se správnou hygienou a mnozí z nich ani neví, jak správně si vyčistit zuby. A právě dokonalé čištění zubů je základ prevence jakéhokoliv zubního onemocnění. Studenti před touto akcí absolvují odborné přednášky. Na samotné akci budou mít k dispozici pomůcky – velké zubní kartáčky a modely chrupu, které zajisté nalákají nejen dospělé, ale zejména i děti, a budou se snažit vyvracet spoustu zažitých mýtů a polopravd a nenásilnou formou ukazovat jak správně používat dentální pomůcky a motivovat tak lidi k péči o jejich zdravý chrup.

 

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Rozhodnutí děkana o výsledku výběrového řízení

ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ     Dne 1. března 2019 se uskutečnilo [...]

20. březen 2019 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení Asistent/Odborný asistent Neurologická klinika

      Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na [...]

18. březen 2019 1

Výběrová řízení
Rozhodnutí děkana o výsledku výběrového řízení - Ústav tělovýchovného lékařství

          ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ   Dne 4. 3. 2019 se uskutečnilo [...]

18. březen 2019 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém