1. červen 2014 4388 kri

SOS EXTREME 2014 Metodické cvičení zdravotnických záchranářů

O víkendu 9. - 11. května proběhl v Dobřichovicích 6. ročník soutěže SOS 2014 Extreme, kterou pořádala Asociace dobrovolných záchranářů Česká Republika o. s. O velké popularitě této soutěže vypovídal fakt, že se na organizaci podílelo přes 100 lidí a zúčastnilo se 15 čtyřčlenných družstev z celé České republiky. Mezi soutěžícími byli záchranáři, dobrovolníci, hasiči a také naše 2 družstva ze sdružení Life Saving Support.

Začátek soutěže byl v pátek odpoledne. Po registraci družstev následovala ukázka hasičů a policie, oficiální zahájení soutěže a pár krátkých přednášek, které si připravili organizátoři. Celá soutěž začala noční etapou. Prvním soutěžním úkolem bylo vyřešení hromadné nehody nákladního vozu, který najel do kempu. Vždy 5 družstev dohromady muselo najednou ošetřit a transportovat 50 zraněných. Během noci se prostřídalo všech 15 družstev. Po skončení noční etapy a sladkých 3 hodinách spánku začala denní etapa závodu. Ta se skládala z 11 soutěžních úkolů, které se nacházely na trase dlouhé 13 km mezi Dobřichovicemi a Mníškem pod Brdy. Soutěžní družstva řešily takové úkoly jako nehoda hasičského vozu, pokousané dítě, domácí násilí, porod s TANR nebo záchrana uvíznutého pacienta ve výtahové šachtě.

V neděli bylo zhodnocení a vyhlášení celé soutěže. Na 13. místě se umístilo první družstvo ve složení Lenka Hejretová (3. ročník), Martin Chaloupka, Duong Thanh San (oba 2. ročník), a Martin Jindra (1. ročník). Druhé družstvo ve složení Josef Brychta, Jiří Mudruňka (oba 5. ročník) a Petra Soukupová (2. ročník) umístilo se na krásném 4. místě, a to i přesto, že nakonec muselo soutěžit pouze ve třech. Během soboty svítilo sluníčko a až na pár problémů se celá soutěž vydařila.

Life Saving Support o.s.
sdružení dobrovolných záchranářů

Martin Jindra, Josef Brychta

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Ukončení VŘ na Klinice ortopedie

V Plzni dne 21.05.2020 Č.j.: UKLFP/95634/2020-4   ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO [...]

27. květen 2020 1

Výběrová řízení
Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky

Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, poloviční [...]

20. květen 2020

Výběrová řízení
VŘ- Zástupce přednosty pro výchovu a věd.činnost

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

12. květen 2020 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém