10. duben 2018 535 dvomi

Den CŽV a Festival absolventů na UK

V sobotu 21. dubna uvítá Univerzita Karlova všechny zájemce o celoživotní vzdělávání. Nejstarší a největší česká univerzita si pro ně v historických prostorách Karolina připravila Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů.

Zástupci všech 17 fakult Univerzity Karlovy představí širokou nabídku programů CŽV. Univerzita Karlova nabízí možnost vzdělávání jak pro středoškoláky – Juniorskou univerzitu, tak pro seniory v rámci Univerzity třetího věku.

Kdy a kde: sobota 21. dubna 2018
Čas:
 10–16 hod
Místo: Karolinum, Ovocný trh 3, Praha 1 – Staré Město

Nebude chybět ani široký doprovodný program. Pro návštěvníky je připravena série přednášek významných osobností Univerzity Karlovy. Ke shlédnutí bude například simulované soudní jednání jak z oblasti civilního, tak trestního práva, či se dozvíte, jak se rodí univerzitní insignie. Diskutovat bude možné s řadou předních univerzitních odborníků, například botanikem Václavem Větvičkou. Mezi návštěvníky zavítá i lékařka a propagátorka zdravé výživy Kateřina Cajthamlová. Odborníci z Přírodovědecké fakulty návštěvníky seznámí s příbuzenskými vztahy v přírodě či s tím, jak geografové vnímají svět. Zájemci budou moci rovněž ochutnat „dobroty“ z molekulárního baru Přírodovědecké fakulty UK.

Pro mladé návštěvníky je připraveno několik přednášek Juniorské univerzity UK. Hovořit se bude o úspěšné počítačové hře z dílny Matematicko-fyzikální fakulty a Filozofické fakulty Atentát 1942, která získala nominaci na „herního Oskara“, umělé inteligenci či asistované reprodukční medicíně. Pro zájemce je připraveno simulované soudní jednání, jehož předmětem bude soud s podezřelým z teroristického činu.

V průběhu celého dne budou představitelé Lékařské fakulty v Plzni hovořit o zdravé výživě, cvičení pro seniory, prevenci diabetu či prevenci rakoviny prsu. Zájemci se rovněž budou moci dozvědět informace o správném čištění zubů či si budou moci nechat změřit tlak. Za LFP také vystoupí s přednáškou dr. Jan Nevoral z Biomedicínského centra na téma "Neuvěřitelné příběhy reprodukční medicíny".

Pro návštěvníky budou dále připraveny komentované prohlídky historických prostor Karolina a Muzea UK, které nabízí stálou expozici o historii a současnosti UK. Připraven bude také zábavný dětský program a fotokoutek. Bude možné navštívit např. nemocnici pro medvídky a další plyšáky. Chybět nebudou ani ukázky záchranářské práce.

Více informací naleznete na www.denczv.cuni.cz

VSTUP ZDARMA!

 

cžv

 

Soubory ke stažení

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Výběrové řízení na pozici přednosta Kardiologické kliniky

Fakultní nemocnice Plzeň a  Univerzita Karlova – Lékařská fakulta v Plzni vyhlašují výběrové [...]

31. květen 2018 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení - Odborný asistent – Ústav Hygieny a preventivní medicíny

Děkan Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní [...]

22. květen 2018 1

Výběrová řízení
Oznámení o výsledku VŘ - Odborný asistent Kliniky pneumologie a ftizeologie

Oznámení o výsledku výběrového řízení     Dne 21.3.2018 proběhlo výběrové řízení [...]

27. březen 2018

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém