15. říjen 2020 dvomi

Závislost na tabáku

místno konání: on-line v MS Teams
datum konání: 22.10.2020 14:00 - 15:00


Portál LF pro postgraduální vzdělávání PO>STUDIUM.cz vás zve na další ze série webinářů. Tentokrát na téma Závislost na tabáku a možnosti odvykání. Přednášet bude MUDr. Hana Bernášková

Ordinace pro poruchy metabolismu a odvykání kouření, ÚKBH FN Plzeň-Lochotín.

Webinář můžete sledovat po kliknutí na tento odkaz (v Microsoft Teams). Ke sledování stačí kliknout na odkaz výše. Pokud budete webinář sledovat z prohlížeče, doporučujeme použít Google Chrome nebo Microsoft Edge (ne Internet Explorer).

Ve webináři se zaměříme na závislost na tabáku, jako na samostatnou nemoc s kódem diagnózy F.17, která se v ČR podílí přibližně na každém 6. úmrtí. Zvyšuje výskyt některých malignit, zhoršuje průběh kardiovaskulárních onemocnění a zánětů, vyvolává poruchy imunity, způsobuje gynekologické a porodnické komplikace a další závažná poškození zdraví. Jedná se o závislost, kterou je možné u spolupracujícího pacienta – kuřáka ovlivnit důslednou edukací spojenou s farmakologickou intervencí. Předkládaná prezentace se zmiňuje o historii kouření, popisuje vliv tabákového kouře na lidské tělo a zabývá se současnými možnostmi léčby této závislosti.

Účast na webinářích a jejich online sledování je zdarma, vydání potvrzení o účasti je podmíněno absolvováním krátkého testu a úhradou částky 200,- Kč.

Zaměstnanci Lékařské fakulty UK v Plzni, Fakultní nemocnice Plzeň a synlab czech s.r.o mají vydání potvrzení zdarma. Platbu je třeba zaslat na číslo účtu: 61633311 / 0100, variabilní symbol – 8029. Do poznámky prosím uveďte své jméno a název webináře, abychom mohli Vaši platbu identifikovat. Testové otázky jsou přímo v záznamu webináře, který je zpravidla dostupný do 2 pracovních dnů po jeho konání.

Víc informací najdete na www.postudium.cz

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
VŘ -Asistent-Odborný asistent Histologie a embryologie

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení místa [...]

19. listopad 2020 2

Výběrová řízení
VŘ - Asistent / Odborný asistent Ústavu farmakologie a toxikologie

V Plzni dne 18. 11. 2020 Č. j.: UKLFP/441692/2020   Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

18. listopad 2020 2

Výběrová řízení
VŘ - Asistent Psychiatrické kliniky

V Plzni dne 4. 11. 2020 Č. j.: UKLFP/426747/2020   Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

4. listopad 2020 2

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém