3. prosinec 2019 | archivováno 10. únor 2020 676 dvomi

Ocenění pro Miroslava Jiříka za software LISA

Mezinárodní biotechnologická společnost Roche uděluje každoročně ocenění Czech DIGI@MED Award autorům, kteří vytvořili v uplynulém roce inovativní digitální a mobilní řešení v oblasti péče o zdraví a optimalizace procesů ve zdravotnictví. Cílem společnosti je podporovat mladé inovátory a jejich odvážné počiny, využívající digitální technologie ve zdravotnictví a v oblasti podpory zdraví. Hodnotící porota je složená z renomovaných odborníků působících dlouhodobě ve zdravotnictví a osobností z oblasti IT technologií. Při udělování ceny přihlíží k tomu, aby oceněná řešení přinášela užitek nejen lékařům a farmaceutům, ale zejména pacientům.   

Jedním z čerstvých držitelů ceny za rok 2018 je Ing. Miroslav Jiřík, Ph.D., výzkumník Biomedicínského centra Lékařské fakulty v Plzni (Laboratoř nádorové léčby a regenerace tkáně) a zároveň výzkumného centra NTIS Západočeské univerzity, který v mezioborovém týmu těchto dvou výzkumných pracovišť vytvořil software LISA (Liver Surgery Analyser). Aplikace LISA slouží jako platforma pro podporu výzkumu perfúze jater. 3D modelování virtuální resekce jater rozšiřuje možnosti současné klinické péče o pacienty s nádorovým onemocněním jater a provádění operačních výkonů na hranici operability. Díky softwaru lze také lépe odhadnout regenerační potenciál zbytku orgánu. Významný pokrok je možný díky propojování nejnovějších poznatků technického a medicínského výzkumu a spolupráci univerzit.

Ing. Jiřík se ve svém výzkumu dlouhodobě věnuje metodám strojového učení a počítačového vidění v oblasti medicínských aplikací. Pro Biomedicínské centrum představuje klíčovou vazbu s vědeckými pracovníky technických oborů Západočeské univerzity. 

Dalším držitelem ceny Czech DIGI@MED Award se stal Marek Vosecký s mobilní aplikací CF Hero, která pomáhá mladým pacientům s cystickou fibrózou. Čestné uznání za mimořádný přínos si odnesla Aplikace Záchranka, která lokalizuje zraněného pomocí GPS. Slavnostní předání cen vítězům proběhlo 26. listopadu 2019 v pražském Karolinu. Srdečně blahopřejeme!

Jiřík

Foto: Facebook firmy ROCHE s.r.o. 

ČRo Plus o ocenění DigiMed Award: https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/plus/2019-11-27, čas 8:25

Video: https://www.youtube.com/watch?v=3ts1N5uaHKI&feature=youtu.be

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Ukončení VŘ na Klinice ortopedie

V Plzni dne 21.05.2020 Č.j.: UKLFP/95634/2020-4   ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO [...]

27. květen 2020 1

Výběrová řízení
Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky

Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, poloviční [...]

20. květen 2020

Výběrová řízení
VŘ- Zástupce přednosty pro výchovu a věd.činnost

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

12. květen 2020 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém