Archiv sekce LSS Záchranáři

Festival vědy

homeDne 7. 9. 2016 jsme na pozvání od ČVUT v Praze navštívili Festival Vědy v Praze, kde bylo naším posláním mezi ostatními stánky Univerzity Karlovy nabídnout příchozím zvědavcům prezentaci základů první pomoci. Hojná účast, zejména ze strany mládeže, nás velmi zaskočila.

17. říjen 2016 | archivováno 18. duben 2017 430 dvomi

Inter vitam et exitum 2016

pic1Mezi životem a smrtí se 16. a 17. záři nacházeli nejen figuranti a organizátoři soutěže pro záchranáře a mediky, ale hlavně soutěžící, kteří mnohdy strávili více než 24 hodin beze spánku plněním náročných úkolů, kvůli kterým vyjížděli vlastními auty do pardubických ulic a blízkého okolí. Soutěž začala v pátek v podvečer stanovištěm “urgentní příjem”, kde jsme měli k dispozici ordinaci s kompletním vybavením nemocničního urgentního příjmu, včetně možnosti provedení laboratorních testů, které ale přišly ve zkráceném čase, než ve skutečnosti. Na veškerou práci s pacientem jsme měli 15 minut, na dopsání dokumentace minut 5 a pro zpestření ještě u pacienta proběhl během vyšetřování křečový záchvat. Naprosto vyčerpaní jsme pokračovali testem všeobecných znalostí z oboru urgentní medicíny. Sto otázek se promítalo účastníkům projektorem na zeď v průběhu 100 minut a aby už od začátku byla naše psychika nahlodaná, poslouchali jsme k tomu po celou dobu následující hudební smyčku.. Doporučuji k vyzkoušení třeba při učení na státnice :­)

17. říjen 2016 | archivováno 18. duben 2017 483 dvomi

Kroužek první pomoci pro děti

Dokázat pomoci poraněnému kamarádovi, sourozenci nebo i dospělému. Rozpoznat nebezpečnou situaci a vyhnout se jí. I to se učí děti v Kroužku první pomoci, který v prostorách fakulty pořádá spolek Life Saving Support.

Kroužek probíhá každé pondělí  15:30 - 17:00 v budově Šafránkova pavilonu, alej Svobody 31. Děti ve věku 7 – 15 let můžete přihlásit e-mailem na adrese krouzekprvnipomoci@seznam.cz, nebo se přijďte podívat přímo v době jeho konání.

19. září 2014 | archivováno 20. březen 2015 684 kri

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Výběrové řízení - Zástupce přednosty pro výchovnou a vědeckou činnost Kardiologické kliniky LFP UK

Univerzita Karlova, Lékařská fakulta v Plzni a Fakultní nemocnice Plzeň, vyhlašují výběrové [...]

14. srpen 2018 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení - docent Kardiologické kliniky LF UK v Plzni

Děkan Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní [...]

14. srpen 2018 1

Výběrová řízení
Oznámení o výsledku výběrového řízení - přednosta Kardiologické kliniky FN Plzeň a LFP UK

Oznámení o výsledku výběrového řízení     Dne 19.7.2018 proběhlo výběrové řízení [...]

10. srpen 2018

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém