27. březen 2013 6802 kri

Sdružení dobrovolných záchranářů - účast na soustředění hasičů a záchranářů SHAZ

Sdružení dobrovolných záchranářůSdružení dobrovolných záchranářů je občanské sdružení složené ze studentů a absolventů LFP UK, fungující už od roku 2006. Máme zájem o urgentní medicínu a medicínu katastrof a snažíme se v tomto oboru vzdělávat i ve svém volném čase. Místo knih upřednostňujeme praxi, a proto vyhledáváme semináře a workshopy na toto téma. Spolupracujeme s Policií ČR a Českým červeným křížem. Nebojíme se jezdit na záchranářské soutěže, jsme pravidelní účastníci Really Rejvíz, Rozkoš Rescue a dalších soutěží po celé ČR. Rádi také předáváme znalosti dál, učíme dobrovolně první pomoc hlavně na středních či základních školách v Plzni.

Sdružení dobrovolných záchranářůO víkendu 22-24.3.2013 jsme se zúčastnili cvičení hasičů a záchranářů SHAZ v jihočeských Čimelicích . V terénu jsme si mohli zkusit, jaké to je zasahovat v krizových situacích, se kterými se můžeme setkat v běžném životě hlavně jako záchranáři a budoucí lékaři.

Sdružení dobrovolných záchranářůV pátek hned po příjezdu, ubytování v místní tělocvičně a rozdání vysílaček, neboť veškerá komunikace probíhala pomocí nich, nám byl nahlášen výjezd k požáru kulturního domu v Písku. Naskákali jste tedy do sanitky a vyrazili spolu s ostatními družstvy vstříc nebezpečí. Po zajištění budovy hasiči jsme se dostali na řadu my záchranáři. Postarali jsme se o několik lehce a těžce poraněných a za tento víkend prvně otestovali spolupráci s ostatními jednotkami. Celá akce končila vyhodnocením něco málo před půlnocí a my se mohli rozjet zpět na základnu.

Během celého víkendu jsme vyjížděli ještě několikrát v noci i přes den na menší či větší zásahy většinou na periferii města a do okolních vesnic a vyzkoušeli si, jaké to je být neustále v pohotovosti a čekat na zavolání k výjezdu.

Sdružení dobrovolných záchranářůOpět, stejně jako v loňském roce, jsme si potvrdili, jak je důležitá spolupráce záchranářů a hasičů při jednotlivých zásazích, ať už se jednalo o dopravní nehodu nebo o výbuch či požár. Měli jsme možnosti ošetřovat zraněné s plně vybavenou sanitou a materiálem nám ne vždy dostupným. Pomáhali jsme s transportem a zajištěním vyprošťovaných osob ze zakouřených či rozpadajících se budov a aut.

I přes nepřízeň počasí, kdy teploty padaly pod nulu, jsme si sebou odvezli nejen mnoho cenných zkušeností ale i spousty skvělých zážitku a dojmů, za což patří všem organizátorům, figurantům a zúčastněným velký dík. Už teď se zase o trochu chytřejší a zkušenější těšíme na další ročník a doufáme, že bude stejně povedený jako ten letošní.

Sdružení dobrovolných záchranářů

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Ukončení VŘ na Klinice ortopedie

V Plzni dne 21.05.2020 Č.j.: UKLFP/95634/2020-4   ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO [...]

27. květen 2020 1

Výběrová řízení
Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky

Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, poloviční [...]

20. květen 2020

Výběrová řízení
VŘ- Zástupce přednosty pro výchovu a věd.činnost

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

12. květen 2020 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém