2. únor 2014 5111 kri

Lyžařský běžecký kurz MODRAVA 2014

43 sportovních nadšenců a kamarádů do nepohody, vyrazilo 12.1. v 8.30 od VŠ kolejí v Plzni směrem Modrava na Šumavě, aby jak se v Plzni zprvu zdálo, při nedostatku sněhu více méně provozovali „horskou „ turistiku. O to větším překvapením bylo pro studenty, nikoliv však pro asistenty, kteří termín a sníh objednali, to že sníh byl právě jedině v okolí Modravy :-).

Okamžitě po příjezdu jsme se převlékli do běžeckého a všichni hromadně podnikli společný výlet na Březník, kde je nově zrekonstruovaná restaurace. Po cestě jsme sbírali informace od přátel ve stopě kam všude se dostaneme na lyžích a kde je lepší variantou jít pěšky.

Penzion Modrava kde jsme byli ubytovaní byl pro nás opravdovým domovem a to i díky zázemí a starostlivosti a pochopení manželů Lyerových.

Hned druhý den ráno jsme již byli rozděleni do čtyř družstev, která soutěžila v soutěži „Nikdo neví, kam se jede“ o skupinový přelet nad Alpami a druhou lákavou cenou byl skupinový let s balónem. Kritériem pro získávání bodů do soutěže nebyly jen naběhané kilometry, ale také různé dovednostní a adrenalinové úkoly :-D.

Předposlední den dopoledne se jako již tradičně běžel biatlonový závod vylosovaných dvojic (se snahou spárovat silnější a o trochu slabší běžce tak, aby to bylo spravedlivé) bez nošení pušky na zádech, ale pouze se střelbou před doběhem do cíle. Trať dlouhá 4,4 km řádně prověřila síly všech zúčastněných.

Vítězi a věčnou slávu tak nakonec získaly dvojice Magdaléna Jirkalová a Karel Ingriš (39:35) před Michaelou Hnykovou a Michaelem Boudným (43:04) a Martinou Michaličovou a Pavlem Vilímkem (43:17).

Ve středu večer byla uzavřena a po večeři vyhlášena soutěž „Nikdo neví, kam se jede“. Vítězným družstvem se s náskokem 5 bodů stala všude přítomná a bojovná „4-ka“ ziskem 628 bodů před třetím družstvem 623 b. následována druhou a první skupinou.

Skupinový let balónemCertifikáty k vítěznému letu nad Alpami a balónem byly předány a jako každý večer probíhala inteligentní a distingovaná zábava.

Ve čtvrtek dopoledne na půl desátou  byl přistavený autobus a společným pokřikem bílé stopy „LYŽ – ŘIĎ“ jsme kurz ač neradi, že se musíme rozloučit, ukončili.

Nicméně již se těšíme na další společné akce možná už  na oblíbeném letním kurzu v Poříčí nebo na chystaných kolech na počátku měsíce srpna opět na shledanou. Jedno však víme jistě, i kdyby nám společně léto nevyšlo na běžkách se opět shledáme a to v termínu 11. – 15. 1. 2015 zase v penzionu Modrava.

 

Se sportovním pozdravem  Martin Červený

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Ukončení VŘ na Klinice ortopedie

V Plzni dne 21.05.2020 Č.j.: UKLFP/95634/2020-4   ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO [...]

27. květen 2020 1

Výběrová řízení
Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky

Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, poloviční [...]

20. květen 2020

Výběrová řízení
VŘ- Zástupce přednosty pro výchovu a věd.činnost

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

12. květen 2020 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém