1. červen 2014 4479 kri

Rallye Rejvíz 2014

Ve dnech 21.5.-24.5.2014 tradičně jako již každý rok v tomto období proběhla mezinárodní záchranářská soutěž Rallye Rejvíz. Jedná se o velice prestižní soutěž, a proto jsme rádi, že jsme se ji jako členové LSS o.s. a zároveň studenti lékařské fakulty UK v Plzni mohli účastnit v kategorii MUC.RR.

Po téměř 7 hodinové cestě vlakem jsme dorazili na místo srazu do hotelu Dlouhé Stráně v Koutech na Desnou. Hned po registraci všech soutěžících kategorie MUC.RR jsme zjistili, jak bude probíhat následujícíh pár dní, kdy a kde máme být připraveni a na co. Po malé pauze jsme se přemístili na stanoviště, na kterých probíhaly workshopy nejrůznějšího rázu. Počínaje praktickým výcvikem KPR na figurínách připojených k počítači jsme si mohli vyzkoušet také zajištění žilních vstupů, zajištění intraoseálního vstupu, třídění zraněných technikou START, transport pomocí SCOOP rámu a mnoho dalšího. Jednalo se hlavně o praktické ukázky.

Ani jsme se nenadáli a bylo pozdní poledne, kdy začla soutěž MUC. RR. Na denní etapě jsme museli projít šest stanovišť, kde na nás čekaly situace a úkoly různého charakteru zaměřené hlavně na urgentní medicínu a medicínu katastrof. Na denní etapu navázala etapa noční. Úkolů zde bylo sice méně, přesto poslední tým odcházel z místa zásahu chvilku před třetí hodinou ranní. Další den následoval nácvik situace hromadného neštěstí. Jednalo se o havárii autobusu, kde společně s námi spolupracovaly ještě další tři týmy. Po akci jsme měli možnost zúčastnit se krátké prezentace psychologů vycvičených přímo pro řešení podobných událostí, spolupracujících s posádkami záchranných služeb, které svou pomoc poskytují při různých psychicky náročných situacích. Poté proběhla zpětná vazba na předešlou soutěžní část v podobě rozpravy, kde jsme se dozvěděli správná řešení úkolů a vše mohli probrat s jednotlivými rozhodčími.  

Druhou částí Rallye Rejvíz, které jsme se účastnili, ať už jako pomocní rozhodčí nebo figuranti, byla soutěž profesionálů. Bylo pro nás velkým přínosem vidět, jak s těmi samými situacemi se kterými jsme se prali my, bojují záchranáři i lékaři. Měli jste tu možnosti přihlížet i zásahům kolegů z Rakouska, Polska, Austrálie či Slovinska a Japonska a sledovat mírné rozdíly v jejich postupech.

Celý 4-denní maraton skončil v sobotu 24. 5. 2014 vyhlášením vítězů jednotlivých kategorií a poté následovalo něco slovy nepopsatelného – spanilá jízda. Jedná se o velkou kolonu sanitek, vozů RLP či vozů hasičských, které jedou několik kilometrů z města do města se zapnutými majáky a blikající všemi světly. Těchto pár kilometrů jsme po cestě potkávali zástupy mávajících lidí stojících na chodnících, zahradách domů... Jednoduše řečeno, kdo neviděl, neuvěří.

A co nám celá soutěž vlastně dala? Nejen spousty nových zkušeností, vědomostí a možností si vyzkoušet nové vybavení. Dala nám také možnost seznámit se zajímavými lidmi, najít nové přátele a také snad nové kolegy a spolupracovníky. Doufáme, že příští rok budeme mít možnost opět se Rejvízu účastnit a hrdě reprezentovat naši fakultu.

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Výběrové řízení Asistent/Odborný asistent Kardiologická klinika

V Plzni dne 13. 8. 2019 Č. j.: UKLFP/240767/2019-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

13. srpen 2019 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení Asistent Neurologická klinika

V Plzni dne 8. 8. 2019 Č. j.: UKLFP/238212/2019-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

8. srpen 2019 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení Asistent/Odborný asistent Ústav lékařské chemie a biochemie

V Plzni dne 30. 7. 2019 Č. j.: UKLFP/233315/2019-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

1. srpen 2019

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém