26. únor 2016 1838 kri

Body z dalšího utkání EUHL veze z Plzně Banská Bystrice

Do Plzně přijeli na třetí zápas ve třech dnech hokejisté z Banské Bystrice. Pokud diváci čekali únavu, byli na omylu. K vidění byl velmi rychlý hokej plný osobních soubojů a diváci se nakonec dočkali celkem pěti gólů. Zápas ovládli slovenští hokejisté v poměru 1:4 díky využitým přesilovým hrám.

Oba týmy vstoupily do zápasu velmi ostrou hrou a diváci kvitovali hned několik osobních soubojů u hrazení. Již v úvodních minutách dali hostující hráči najevo, že nepřijeli jen dokončit svůj trip. Ve třetí minutě musel Smejkal na dvakrát likvidovat samostatný únik jednoho z hráčů Banské Bystrice a domácí poznali, že tento zápas opravdu nebude lehký. První třetina přinesla hodně nepřesností na obou stranách a několik vyloučení.  Hned první oslabení domácích využil Indrych, který se štěstím dostal puk přes Smejkalův beton.

Také ve druhé dvacetiminutovce začínali hosté v početní výhodě, kterou ale nedokázali přetavit v gólovou radost. Skvělým výkonem se blýskl kapitán Akademiků Jakub Faschingbauer, jenž několikrát zavezl puk do útočného pásma domácích a snažil se připravit spoluhráčům šance k vyrovnání stavu. Pět minut prostřední části stačilo Tomáši Fišerovi k tomu, aby dal domácím nový impuls ve hře. Po souhře s Fraňkem a Rubešem srovnal stav na 1:1 skvělou tečí v prostoru před brankou. Ve druhé třetině nelze nezmínit skvělou obranu všech obránců, kterým se dlouho dařilo držet hru od vlastních brankářů. Domácí opět doplatili na své vyloučení, kdy těsně po vypršení trestu Davida Rubeše využil vytvořeného tlaku David Primus a Filip Smejkal tak podruhé kapituloval.

Třetí třetina byla místem v zápase, kdy domácí opravdu nechali na ledě všechno, ale z gólů se radovali hosté.  Ve 43. minutě přidal další přesný zásah Kováčik, který přesně zasunul puk mezi Smejkalovy betony poté, co domácí brankář minul svou holí cíl ve snaze vypíchnout Kováčikovi puk. Akademici se snažili, ale štěstěna byla proti. Hokejisté Banské Bystrice ukázali své kvality, kdy nevynechali jediný souboj a stále tvořili hru, ačkoliv měli pohodlný náskok. Na konečných 4:1 pro tým UMB Banská Bystrica pečetil do prázdné brány Kasanický.

Autor: Věra Novotná

Autor fotografií: Martin Kurfiřt

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Ukončení VŘ na Klinice ortopedie

V Plzni dne 21.05.2020 Č.j.: UKLFP/95634/2020-4   ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO [...]

27. květen 2020 1

Výběrová řízení
Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky

Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, poloviční [...]

20. květen 2020

Výběrová řízení
VŘ- Zástupce přednosty pro výchovu a věd.činnost

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

12. květen 2020 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém