30. květen 2016 3857 dvomi

Soutěž MEDIK ROKU

O víkendu 15.-17. dubna tým Life Saving Support o.s., ve složení Lenka Hejretová, Ladislav Henlín, Son Duong Thanh, Petra Vanešová a Lucie Vítková, vyrazil na soutěž MEDIK ROKU. Tento v pořadí druhý ročník soutěže pro studenty lékařských fakult se konal ve Strakonicích a v jeho pořádání se střídají jihočeské nemocnice, které se tak snaží ukázat v nejlepším světle a nalákat studenty medicíny na svá pracoviště.

Každý z 15 týmů dostal svého průvodce, který znal harmonogram a umístění jednotlivých stanovišť v areálu nemocnice. Náš tým měla na starost veselá MUDr. Anna Komárková, bývalá studentka LFP a lékařka neurologického oddělení tamní nemocnice.

Soutěžní úkoly prověřily naše znalosti z EKG, zobrazovacích metod, aplikace botulotoxinu a anatomických struktur, právních otázek, mikrobiologických testů a vyšetření pacienta. Naši zručnost potrápily stanoviště periferní kanylace a sestavení infuzního setu, laparoskopický trenažér a endoskopické sondování Vaterské papily. Nejzajímavějším úkolem se ukázal oftalmologický pentatlon, kdy první člen týmu napsal test jehož výsledky druhý laserem zaznamenal do keramického modelu oka, aby jej třetí mohl v mikroskopu přečíst a nadiktovat čtvrtému, jehož úkolem bylo navlékání korálků, z kterých pátý člen týmu vyluštil tajenku. A poslední výbornou zkušeností byl TANR, tedy telefonem asistovaná neodkladná resuscitace, při které jsme naváděli člověka v terénu jak provádět kardiopulmonální resuscitaci a museli jsme se sanitkou k němu co nejdříve dostat a přebrat si pacienta.

Celá soutěž byla doplněna společenským programem, kde byl prostor pro seznámení se s ostatními soutěžícími z většiny fakult i pracovníky nemocnice. Náš tým obsadil konečné krásné 5.místo s bodovou ztrátou pouhých 2% z celkového počtu bodů na prvního. Více informací o soutěži na http://medikroku.cz/?page_id=11

Všem účastníků i organizátorům děkuji za nevšední zážitek z nemocničního prostředí ve Strakonicích.

Za Life Saving Support o.s. Lucie Vítková

medik roku 1

medik roku 2

medik roku 3

medik roku 4

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Ukončení VŘ na Klinice ortopedie

V Plzni dne 21.05.2020 Č.j.: UKLFP/95634/2020-4   ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO [...]

27. květen 2020 1

Výběrová řízení
Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky

Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, poloviční [...]

20. květen 2020

Výběrová řízení
VŘ- Zástupce přednosty pro výchovu a věd.činnost

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

12. květen 2020 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém