30. květen 2016 2907 dvomi

Soutěž MEDIK ROKU

O víkendu 15.-17. dubna tým Life Saving Support o.s., ve složení Lenka Hejretová, Ladislav Henlín, Son Duong Thanh, Petra Vanešová a Lucie Vítková, vyrazil na soutěž MEDIK ROKU. Tento v pořadí druhý ročník soutěže pro studenty lékařských fakult se konal ve Strakonicích a v jeho pořádání se střídají jihočeské nemocnice, které se tak snaží ukázat v nejlepším světle a nalákat studenty medicíny na svá pracoviště.

Každý z 15 týmů dostal svého průvodce, který znal harmonogram a umístění jednotlivých stanovišť v areálu nemocnice. Náš tým měla na starost veselá MUDr. Anna Komárková, bývalá studentka LFP a lékařka neurologického oddělení tamní nemocnice.

Soutěžní úkoly prověřily naše znalosti z EKG, zobrazovacích metod, aplikace botulotoxinu a anatomických struktur, právních otázek, mikrobiologických testů a vyšetření pacienta. Naši zručnost potrápily stanoviště periferní kanylace a sestavení infuzního setu, laparoskopický trenažér a endoskopické sondování Vaterské papily. Nejzajímavějším úkolem se ukázal oftalmologický pentatlon, kdy první člen týmu napsal test jehož výsledky druhý laserem zaznamenal do keramického modelu oka, aby jej třetí mohl v mikroskopu přečíst a nadiktovat čtvrtému, jehož úkolem bylo navlékání korálků, z kterých pátý člen týmu vyluštil tajenku. A poslední výbornou zkušeností byl TANR, tedy telefonem asistovaná neodkladná resuscitace, při které jsme naváděli člověka v terénu jak provádět kardiopulmonální resuscitaci a museli jsme se sanitkou k němu co nejdříve dostat a přebrat si pacienta.

Celá soutěž byla doplněna společenským programem, kde byl prostor pro seznámení se s ostatními soutěžícími z většiny fakult i pracovníky nemocnice. Náš tým obsadil konečné krásné 5.místo s bodovou ztrátou pouhých 2% z celkového počtu bodů na prvního. Více informací o soutěži na http://medikroku.cz/?page_id=11

Všem účastníků i organizátorům děkuji za nevšední zážitek z nemocničního prostředí ve Strakonicích.

Za Life Saving Support o.s. Lucie Vítková

medik roku 1

medik roku 2

medik roku 3

medik roku 4

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Rozhodnutí děkana o výsledku výběrového řízení

ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ     Dne 1. března 2019 se uskutečnilo [...]

20. březen 2019 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení Asistent/Odborný asistent Neurologická klinika

      Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na [...]

18. březen 2019 1

Výběrová řízení
Rozhodnutí děkana o výsledku výběrového řízení - Ústav tělovýchovného lékařství

          ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ   Dne 4. 3. 2019 se uskutečnilo [...]

18. březen 2019 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém