3. listopad 2016 1754 dvomi

Hokejový zápas Akademici Plzeň vs. KTH Krynica

Mohli jsme to soupeři více zkomplikovat, říká Patrik Pondělík

Druhý listopad patřil v Kooperativa aréně Evropské univerzitní hokejové lize a zápasu mezi Akademiky Plzeň a KTH Krynica. Debutant z Polska přijel do Plzně po náročném utkání s Banskou Bystricí, z něhož si odvezl výhru. Únavu, jakoby však soupeři plzeňských Akademiků nechali v autobuse, neboť během prvních pěti minut svítilo na ukazateli skóre 0:2 ve prospěch hostů poté, co se trefili Smirnov a Alimov. „Nechali jsme si hrozně utéct začátek zápasu. První dva slepené góly jdou za námi, dělali jsme hrozné chyby v obraně. Pro nás to tak byla komplikace hned od začátku,“ hodnotí rychlé vedení Krynice Patrik Pondělík. Akademici však zbraně nesložili. V šesté minutě snižoval na 1:2 z pohledu domácích Jan Baxa, který vypálil projektil od modré čáry, a ten přesně našel svůj cíl. Dvě minuty po této trefě srovnával na 2:2 Václav Polívka, jenž tečoval střelu Jana Kašpara mimo dosah hostujícího gólmana. „V první třetině jsme se dokázali do zápasu vrátit, hlavně díky přesilovkám a díky první lajně, a otočili jsme to,“ naráží Pondělík na třetí gól kapitána Jakuba Faschingbauera pět minut před koncem první dvacetiminutovky.

Druhá třetina přinesla svižný hokej plný osobních soubojů, přečíslení a také dalšího rychlého gólu. Ve 23. minutě vyrovnával na 3:3 Smirnov, který potrestal dvojnásobné vyloučení domácích. Také další zásahy přišly již pouze z holí hostujícího týmu. Dva góly v prostřední části vstřelili Alimov a Pomortsev. „Podle mě jsme ve druhé třetině dostali smolné góly. Také jsme hodně pouštěli soupeře do přečíslení. Často ujeli tři na dva, dva na jednoho,“ připouští Patrik.

Do posledního dějství tedy Akademici vstupovali za nepříznivého stavu. „I do třetí třetiny jsme nastupovali pozadu o dva góly, a tam si myslím, že jsme už byli v křeči,“ shrnuje závěrečnou periodu, v níž si Akademici vytvořili tlak a několik šancí, avšak gól nedali. „Soupeř dobře bránil, my jsme to zbytečně překombinovali. Šance tak byly, ale měli jsme tu střelbu více zjednodušit, nesnažit se to dávat až do kuchyně…“ uznává hráč s číslem 22. Proč byl podle něj oceněný právě on? „Z hlediska bodů nevím, ale jinak asi kvůli první a druhé třetině. Ty se mi celkem dařily. Byly tam na mě pískané nějaké fauly, takže jsme díky tomu góly dali. Nemyslím si ale, že by to byl můj nejlepší zápas. Spíše mě mrzí nějaké střely, že to tam nepadlo. Mohli jsme to soupeři více zkomplikovat,“ uzavírá po-zápasový rozhovor Patrik Pondělík.

Na volbu nejlepšího hráče jsme se zeptali trenéra. „Kvůli velké bojovnosti. Nechal na tom hřišti všechno,“ okomentoval své rozhodnutí Tomáš Ceperko. Po skvělém hokeji plným mnoha šancí, soubojů a krásných akcí na obou stranách, si Krynica odváží vítězství 6:3.

Autor: Věra Novotná

Fotografie: Tomáš Liška

01

02

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Ukončení VŘ na Klinice ortopedie

V Plzni dne 21.05.2020 Č.j.: UKLFP/95634/2020-4   ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO [...]

27. květen 2020 1

Výběrová řízení
Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky

Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, poloviční [...]

20. květen 2020

Výběrová řízení
VŘ- Zástupce přednosty pro výchovu a věd.činnost

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

12. květen 2020 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém