29. listopad 2016 3087 kri

V Hokejové bitvě o Plzeň poprvé zvítězil tým mediků!

Dne 23. listopadu se v Home Monitoring aréně uskutečnil již čtvrtý ročník Hokejové bitvy o Plzeň, v němž se tým Akademici Plzeň tradičně rozděluje na dva – jeden za Lékařskou fakultu a jeden za ZČU – které pak bojují proti sobě.

Letos poprvé byla v tomto zápase narušena nadvláda ZČU! Lékařská fakulta UK v Plzni zvítězila poměrem 4:2. SRDEČNĚ GRATULUJEME!

První dvacetiminutovka byla lehce oťukávací a oba brankáři, jak Jakub Frček (LFP), tak Filip Smejkal (ZČU) drželi neprůstřelnost. Jako první otevřel skóre ve druhé třetině Jakub Faschingbauer a poslal Lékařskou fakultu do vedení. Do druhé třetiny tak šla Západočeská univerzita se ztrátou jednoho gólu. Navýšení náskoku přišlo po střele Martina Muchky z vrcholu kruhů. Západočeská univerzita snížila zásluhou Daniela Svobody, který v přesilové hře v polovině třetiny snížil na 2:1. Medici si ale nechtěli své první vítězství nechat vzít a to potvrdil i Roman Kala, který zvyšoval na 3:1. Minutu před koncem ještě vykřesal naději pro ZČU Tomáš Blumentrit a opět snížil, ale Miroslav Dušek pečetil půl minuty před koncem vítězství LFP 4:2.

Studenty Lékařské fakulty přišli podpořit i její děkan prof. Kreuzberg a proděkanka doc. Müllerová. Ačkoli "kotel" fanoušků LFP byl oproti početní podpoře ZČU o mnoho menší, medici se oblékli do bílých plášťů a za pomoci bubnu vytvořili kolegům na ledě skvělou atmosféru, která je nabudila k vynikajícímu výkonu.
Diváci si při zápasu užili také ohňových efektů při nástupu mužstev, populárního moderátora Kazmy, krasobruslařského překvapení a dalších zpestření.

Další událostí v životě Akademiků, tentokrát již opět spojených v jeden tým, je Plyšáková bouře 7. prosince. Na utkání s bratislavskými Paneuropa Kings, opět v Home Monitoring aréně, mají diváci s plyšákem vstup zdarma. Po prvním gólu Akademiků poletí plyšáci na led – a po zápase budou darováni dětem do Fakultní nemocnice Plzeň.

Více fotografií z Hokejové bitvy o Plzeň

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Ukončení VŘ na Klinice ortopedie

V Plzni dne 21.05.2020 Č.j.: UKLFP/95634/2020-4   ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO [...]

27. květen 2020 1

Výběrová řízení
Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky

Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, poloviční [...]

20. květen 2020

Výběrová řízení
VŘ- Zástupce přednosty pro výchovu a věd.činnost

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

12. květen 2020 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém