29. listopad 2018 443 dvomi

Křest Vánočního receptáře U3V

Univerzita třetího věku při Lékařské fakultě UK v Plzni a Západočeské muzeum v Plzni, p. o. - Národopisné muzeum Plzeňska připravili společnou publikaci „Vánoční receptář“ k  30. výročí vzniku Univerzity třetího věku na Lékařské fakultě v Plzni. Dne 4. prosince v 16 hodin proběhne v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni křest publikace, a to v rámci letošních oslav k 30. výročí založení Univerzity třetího věku na plzeňské lékařské fakultě.

Čtenářům se dostává do ruky vzpomínková kuchařka vánočních receptů, jedinečná svým autorským kolektivem.  Na jejím vzniku se společně podíleli posluchači Univerzity třetího věku Lékařské fakulty v Plzni a pracovníci Národopisného oddělení Západočeského muzea v Plzni. Kuchařka obsahuje staré rodinné a časem vyzkoušené recepty, doplněné o historické návody na přípravu postních, resp. vánočních pokrmů z 19. a 20. století.

Univerzita třetího věku Lékařská fakulty v Plzni oslavuje v roce 2018 třicáté výročí svého založení. Plzeňská lékařská fakulta byla jednou z prvních vysokých škol v ČR, která Univerzitu třetího věku založila. Jejím zakladatelem a garantem se stal v únoru roku 1988 prof. MUDr. RNDr. Jaroslav Slípka, DrSc. Během 30 let se kurzů zúčastnilo více než 6000 posluchačů.  Kromě přednášek mají posluchači možnost zúčastnit se i dalších doprovodných aktivit, mezi které patří např. i kurz o zdravém stravování s praktickou možností vyzkoušet si upéct zdravé vánoční cukroví. Dvakrát do roka je pořádána soutěž o nejlepší bábovku, štrůdl, mazanec, bochánek či jiné pečivo, které patří k oblíbeným receptům všech posluchačů. Právě během jedné z vánočních soutěží se zrodil nápad podělit se o nejoblíbenější a nejosvědčenější vánoční recepty i s dalšími čtenáři. S využitím bohatých sbírkových fondů Národopisného muzea Plzeňska tak vznikl vánoční receptář, který (jak věříme) pohladí čtenáře nejen na těle, ale i na duchu. 

doc. MUDr. Libuše Čeledová, Ph.D.

kalendář U3V

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
VŘ -Asistent/Asistenka - Odborný asistent/asistentka Šiklův ústav patologie

UKLFP/…………………………………………. Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

16. leden 2019 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení - Odborný asistent Ústavu tělovýchovného lékařství LFP UK

 Plzni dne 15. 1. 2019   Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové [...]

16. leden 2019 1

Ostatní
Vedoucí Ediční komise

S platností od 1. března 2017 byla do vedení Ediční komise jmenována doc. MUDr. Libuše Čeledová, [...]

23. únor 2017

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

JUNIORSKÁ UNIVERZITA

LF UK v Plzni

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém

zobrazit akce akademického roku