11. prosinec 2020 711 dvomi

Juniorská univerzita LFP potřetí

Naše fakulta nabízí už třetím rokem středoškolákům ochutnávku vysokoškolského studia medicíny. Juniorská univerzita, která letos proběhne online, byla zahájena v sobotu 12. prosince a opět představí svým účastníkům přednášky špičkových lékařských odborníků. Studenti 2. a 3. ročníků středních škol (nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií), kteří uvažují o studiu medicíny, mají letos opět možnost vyzkoušet si, jak to vypadá na skutečných vysokoškolských přednáškách a ověřit si, zda právě medicína může pro ně být tou správnou profesní volbou.

Juniorská univerzita byla zahájena 12. prosince, tématem úvodního dne byly lékařské obory – teoretické, diagnostické, interní a chirurgické. Po vánočních prázdninách bude Juniorská univerzita pokračovat třemi přednáškovými dny na téma „Krev“, „Ledviny a jejich funkce“ a „Infekce“.

Z důvodu stávající epidemiologické situace se Juniorská univerzita uskuteční pouze online formou. Jelikož při tomto způsobu prezentace není fakulta limitována kapacitou posluchárny, nabídla možnost účasti zdarma i středoškolským pedagogům. Přihlášeno je tak letos 139 účastníků včetně několika učitelů. Všichni dostali e-mailem vstupenku do virtuální místnosti, v níž budou přednášky nejen sledovat, ale budou moci přednášejícím také pokládat dotazy. Další přenosy Juniorské univerzity jsou naplánovány na 9., 16. a 23. ledna 2021.

jun 

Ilustrační snímek: Slavnostní zakončení Juniorské univerzity 2019

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
VŘ Lektor (akademický pracovník) ústav BIOLOGIE

  Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

17. únor 2021 1

Výběrová řízení
VŘ odborný asistent - ústav BIOLOGIE

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení místa [...]

17. únor 2021 1

Výběrová řízení
VŘ - Asistent/Asistentka Psychiatrické kliniky

V Plzni dne/ In Pilsen on:  16. 02. 2021 Reg. Nr.: UKLFP/50288/2021     Děkan Lékařské fakulty [...]

16. únor 2021

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém