SSSČR

ssscr logo

Sdružení studentů stomatologie ČR je dobrovolná nezisková organizace, do které jsou zapojeni studenti stomatologie všech pěti lékařských fakult (Praha, Olomouc, Brno, Hradec Králové, Plzeň). Plzeňská pobočka SSSČR zorganizovala v průběhu roku následující akce:

Dne 22. 4. 2014 se již popáté konala preventivně osvětová akce Ve zdravé Plzni zdravý zub.

V tento den se na náměstí Republiky sešlo 50 aktivních studentů, aby poučili kolemjdoucí o správné technice čištění zubů a případně odpovídali na otázky týkající se zdraví ústní dutiny.

O letních prázdninách - ve dnech 20. -25. 7. 2014 – se 15 studentů ze všech fakultních měst účastnilo další preventivní akce Na vlnách Listerine. Akce měla za úkol šířit ve vltavských kempech mezi vodáky základy správné ústní hygieny. Celá akce působila pozitivním dojmem jak na vodáky, tak na samotné studenty.

Na začátku září sdružení uspořádalo ve spolupráci s IFMSA Seznamovací kurz pro budoucí studenty prvního ročníku. 90 studentů všeobecného i zubního lékařství se zúčastnilo různorodých soutěží s medicínskou tématikou, přednášek a večerních společenských akcí pod vedením 15 kolegů/studentů z vyšších ročníků. Na seznamovací kurz těsně před začátkem školního roku navázala Infotour, na které se budoucí prváci dozvěděli všechny důležité informace pro vstup na naši fakultu. 

Dne 2. 10. 2014 se po úspěšném prvním ročníku konal Druhý český den zdravých zubů. V Českém rozhlase na náměstí Míru se sešlo 5 studentů, kteří po krátké přednášce zubní lékařky a dentální hygienistky návštěvníkům na modelech demonstrovali jak a čím si správně čistit zuby. Dva ze studentů se společně s lékařkou účastnili živého vysílání, kde odpovídali na otázky, které dle moderátora společnost nejvíce zajímají.

Poté – na konci října – SSSČR zorganizovalo sportovní volejbalový turnaj pro všechny příznivce tohoto sportu. Z celkových 6 týmů byly nejlepší 3 oceněny pohárem, medailemi a dalšími cenami od štědrých sponzorů. Večer se na zregenerování svalů konalo, jako každý rok, Zubařské mecheche, kde studenti utužovali vzájemné vztahy.

V soutěžení se pokračovalo i 11. 11., kdy si studenti 1. – 4. ročníku zubního lékařství vyzkoušeli a ověřili svou zručnost na 1. Zubařské olympiádě. Zadané úkoly, které byly ještě nedávno součástí přijímacího řízení, kontrolovali a hodnotili studenti 5. ročníku a poté i samotní lékaři.

Na začátku prosince se v prostorách lochotínské fakultní nemocnice konala historicky první přednáška o péči o dutinu ústní pro těhotné ženy v rámci nového projektu Gravident. Přednáška, jejíž forma byla na listopadové schůzce schválena zubními lékařkami, byla dle přítomných budoucích maminek zajímavá a přínosná. Další přednášky jsou již domluveny i v jiných mateřských centrech v Plzni.

Kromě preventivních a společenských akcí sdružení pomohlo vycestovat dvěma našim studentkám na zahraniční stáž do Budapešti a zorganizovalo několik workshopů a přednášek o odborných tématech (oscilačně rotační technologie, orální hygiena, aj.). Nejvýznamnější  vzdělávací událostí byl Mezinárodní kongres studentů zubního lékařství (IDSC – Internation Dental Student Congress 2014), při kterém se studenti mohli zapojit nejen do různých workshopů a přednášek, ale i prezentovat své vlastní projekty v rámci soutěže Lecture Contest.

 

Kontakt:

Email: lso.plzen.ssscr@gmail.com (LSO, Lucie Janouškovcová)

Webové stránky: http://www.ssscr.cz/

 

ssscr vsichni

Třetí ročník volejbalového turnaje LFP a SSSČR

Ve čtvrtek 5. 11. 2015 proběhl v tělocvičně na boleveckých kolejích třetí ročník volejbalového turnaje pod záštitou Lékařské fakulty v Plzni a Sdružení studentů stomatologie ČR.
Za účasti třicetišesti studentů v šesti týmech došlo k utkání v oblíbeném sportu volejbalu. Turnaj odstartoval v jednu hodinu úvodním slovem organizátorů, kteří vysvětlili základní pravidla turnaje a popřáli soutěžícím hodně štěstí při hře.

15. listopad 2015 2645 kri

Druhý ročník sportovního turnaje LFP a SSSČR-Halloween

Ve čtvrtek 30. 10. 2014 proběhl v tělocvičně na boleveckých kolejích druhý ročník sportovního turnaje pod záštitou Lékařské fakulty v Plzni a Sdružení studentů stomatologie ČR.
Za účasti třicetišesti studentů v šesti týmech došlo k utkání v oblíbeném sportu volejbalu. Turnaj odstartoval v jednu hodinu úvodním slovem organizátorů, kteří vysvětlili základní pravidla turnaje a popřáli soutěžícím hodně štěstí při hře.

11. listopad 2014 3824 kri

Ve zdravé Plzni zdravý zub

Akce „Ve zdravé Plzni zdravý zub“ je organizována Sdružením Studentů Stomatologie ČR. Tento spolek sdružuje velké množství aktivních studentů stomatologie, kteří se snaží obohatit veřejnost o své zkušenosti a praktické rady v oblasti zubní hygieny. Tato akce byla vytvořena právě studenty.

14. duben 2014 3939 kri

První ročník Mikulášského sportovního turnaje LFP a SSSČR

Ve čtvrtek 5.12.2013 se uskutečnil první ročník sportovního turnaje pod záštitou Lékařské fakulty v Plzni a Sdružení studentů stomatologie ČR.

Za účasti padesáti studentů v osmi týmech došlo k utkáním ve dvou sportech a to ve volejbale a ping pongu. 

17. prosinec 2013 4312 kri

INFOTOUR pro studenty prvního ročníku 2013

Dne 30.9.2013 se uskutečnil již 5. ročník INFOTOUR - důležité informační akce pro nově příchozí studenty 1. ročníku.

Jedná se o interaktivní procházku po Plzni, kterou jako tradičně zorganizoval Medicus Pilsensis ve spolupráci se Sdružením studentů stomatologie ČR. 

8. říjen 2013 4741 kri

Ve Zdravé Plzni zdravý zub 2015

Dne 21.4. 2015 studenti Lékařské fakulty v Plzni vyrazili do ulic, aby bojovali. Ne však vlastním tělem a za svobodu, ale kartáčky a vědomostmi za lepší úsměv.

Ráno v 9:00 jsme se sešli na náměstí Republiky a pustili se do příprav. Postavit stánek, vytasit kartáčky a jdeme na to! Stan ještě ani nestál na nohou a už jsme měli prvního zájemce, který se chtěl dozvědět něco o ústní hygieně.

6. květen 2015 3553 kri

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Výběrové řízení Asistent/Odborný asistent Urologická klinika

V Plzni dne 26. 9. 2019 Č. j.: UKLFP/272548/2019-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

26. září 2019 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení - Odborný/á asistent/ka - Stomatologie

č.j.: UKLFP/269903/2019 -1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové [...]

23. září 2019 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém