20. leden 2022 dvomi

Webinář: Úskalí přípravy a interpretace laboratorního vyšetření funkce nadledvin

místo konání: on-line
datum konání: 27.01.2022 14:00 - 15:00


Zveme vás na webinář s názvem "Úskalí přípravy a interpretace laboratorního vyšetření funkce nadledvin", který se uskuteční ve čtvrtek 27. 1. 2021 ve 14:00. Přednášet bude MUDr. Michal Krčma, Ph.D., z I. Interní kliniky FN Plzeň. 

Osa hypotalamus - hypofýza - kůra nadledvin je vývojově velmi starým základním regulačním článkem homeostázy organismu. Jednotlivé hormonální působky mají široké fyziologické rozmezí a ještě více jsou ovlivněny stavem pacienta, interkurentními onemocněními a užívanými léky. Hodnocení nezjednodušuje ani cirkadiánní rytmus či pulsatilní sekrece hormonů. I vyšetření funkce dřeně nadledvin vyžaduje dobrou rozvahu a znalost komplexního obrazu pacienta. Sdělení nabízí přehled nejběžnějších onemocnění nadledvin se zřetelem na jejich laboratorní diagnostiku, poskytuje informaci o možných ovlivňujících faktorech včetně dynamického testování odezvy zpětnovazební regulace. Účelem je poskytnout praktický návod, jak nadledviny laboratorně vyšetřovat, aby bylo vyšetření kompletní a zároveň zbaveno zavádějících faktorů. 

Webinář můžete sledovat online: 

Záznam a testové otázky budou zveřejněny zde v kurzu: https://postudium.cz/course/view.php?id=629(zpravidla do 2 pracovních dnů od konání akce) 

Účast na webinářích a jejich online sledování je zdarma, vydání certifikátu je podmíněno absolvováním krátkého testu, zhlédnutím prezentace a úhradou částky 200 Kč. Zaměstnanci a studenti Lékařské fakulty UK v Plzni, Fakultní nemocnice Plzeň a synlabczech s.r.o. mají vydání certifikátu zdarma. 

Další informace k platbám najdete v sekci "Poplatky a předplatné": https://postudium.cz/mod/page/view.php?id=6704 

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém