Ptali jsme se za vás: Pitná voda v kampusu

Zveřejněno: 27.06.2024

Na kvalitu studené pitné vody jsme se zeptali Ing. Libora Kočího z projektového oddělení, Jana Leitla – vedoucího menzy a kavárny LFP, Ing. Petra Vaise z provozního a technického oddělení a paní tajemnice Ing. Marie Klečkové.

Bylo by vůbec možné Filetrmac v kampusu umístit?

L. Kočí | V rámci stavby kampusu jsme předběžně připravili pár kohoutků v prostoru chodeb, které by napojení Filtermacu umožnily. Nicméně po dostavení kampusu jsme vyhodnotili, že další filtrační systémy jsou zbytné, neboť kvalita studené pitné vody ve fakultním vodovodu je velmi dobrá.

Obáváte se v menze kvality kohoutkové vody?

J. Leitl | Vůbec ne. Plzeňská vodárna disponuje nejmodernějšími technologiemi pro úpravu vody a kvalita vody v Plzni patří mezi nejlepší v republice. V menze kohoutkovou vodu využíváme pro přípravu limonád a dalších nápojů. Možnou nevýhodou běžné kohoutkové vody může být absence perlivosti či chlazení, ale tyto potřeby pokrývá nabídka kavárny.

Dá se vodě v kampusu skutečně věřit?

P. Vais | Kvalita pitné vody je monitorována a zaručena dodavatelem – Vodárnou Plzeň. Ta na svých stránkách dokonce zveřejňuje informace o kvalitě vody v konkrétních lokalitách k nahlédnutí široké veřejnosti.

M. Klečková | Udržování kvality pitné vody v prostorách kampusu, jehož zaměřením je zdraví člověka, je pro nás přirozeně velmi důležité. Studenti ani zaměstnanci se nemusí bát kohoutkovou vodu pít. Jsme rádi, když lidé v kampusu volí místní vodu na úkor nápojů v jednorázových plastových lahvích. V současné době PR oddělení připravuje do nabídky fakultního e-shopu skleněné lahve.