18. březen 2014 6546 rat

Slovinsko

Město: Izola

Název organizace: SloMSIC, Splošna bolnišnica Izola, University of Ljubljana

Obor, ročník: Všeobecné lékařství, 5. ročník
Druh stáže: IFMSA

Délka pobytu: 1.8.-31.8.2017
Náplň pobytu: Stáž na gynekologicko-porodnickém oddělení nemocnice v Izole. Účast na ranních hlášeních, vizity, asistence na sále, práce v ambulanci, seznámení s chodem oddělení.
Překvapil mě přístup personálu k rodičkám/matkám, který byl asi nejlepší v porovnání se zeměmi EU, které jsem zatím navštívila. Personál se choval vstřícně, kladl se důraz na to, aby se rodička necítila osamělá a taktéž zde byl vysoký hygienický standard.

Kde jste během studijního pobytu bydlel/a: studentské koleje v Koperu

Orientační ceny potravin (porovnejte s cenami v ČR)?: Kvůli euru jsou ceny (nejen potravin) dražší, přibližně jako v Německu, Rakousku

Doprava do místa pobytu, orientační cena, tipy pro výhodné zakoupení jízdenky či letenky: Do Slovinska autem ve 3 lidech, cca 900kč. Z Izoly jsme do Česka jeli autobusem z italského Trieste (Izola - Trieste, Trieste - Vídeň, Vídeň - Praha) cca 1400kč.

Jaké jsou možnosti místní dopravy: Možnosti místní dopravy záleží na městě. Po Lublani je výhodné jezdit na kole. V Izole a přilehlém Koperu jsme si opatřili studentské měsíční jízdné na MHD za 12,50 EUR.

Průměrné měsíční výdaje během pobytu? (v EUR měsíčně) : 330 EUR registrační poplatek IFMSA (ubytování), cesta tam/zpět 78 EUR, strava 392 EUR, cestování a volný čas 143 EUR

Měl/a jste zkušenosti s lékařským ošetřením v zahraničí?  ne

Tipy na využití volného času (sport; kultura; výlety; finanční náročnost): Opět závisí na městě. Izola i Koper (studentské koleje) jsou přímořská města, kde byla možnost zaplatit si některý z vodních sportů, plavbu lodí či se slunit na pláži. V blízkosti byl italský Trieste či chorvatský Umag. Ve Slovinsku je mnoho přírodních i historických památek, většinou jsou však špatně dosažitelné pomocí veřejné dopravy a je potřeba auta. Rozhodně doporučuji vydat se na výšlap do Julských Alp. Ceny vstupů jsou někdy srovnatelné, jindy výrazně dražší (klidně i kolem 30EUR), vyplatí se vzít ISICa s sebou.

Odborný přínos pobytu (hodnocení jako ve škole 1-5): 2

 Osobní přínos studijního pobytu (hodnocení jako ve škole) : 1

Měl/a byste zájem o nějaký další pobyt v zahraničí? ano

Myslíte si, že Vám zahraniční pobyt pomůže při hledání zaměstnání:  určitě

_______________________________________________________________________________

Město: Ljubljana

Název organizace: Inuversity Medical Centre Ljubljana

Obor, ročník: 4. VŠEOB
Druh stáže: IFMSA

Délka pobytu: 2. 9. - 29. 9. 2020
Náplň pobytu: Na stáži jsem neměla vyloženě jednoho mentora, který by se o mě staral. Její organizace tedy byla postavena převážně na mé iniciativě. Velmi jsem proto uvítala přehled doporučených výkonů v IFMSA handbooku a snažila se jimi řídit. Tato zkušenost mě naučila "zdravé proaktivitě", což je teď po návratu a nástupu do nemocnice velmi přínosné.

Kde jste během studijního pobytu bydlel/a: byt

Orientační ceny potravin (porovnejte s cenami v ČR)?: srovnatelné s ČR

Doprava do místa pobytu, orientační cena, tipy pro výhodné zakoupení jízdenky či letenky: Flixbus (990Kč)/auto - benzín srovnatelný s ČR

Jaké jsou možnosti místní dopravy: kolo (3euros/year), MHD (20euros)

Průměrné měsíční výdaje během pobytu? (v EUR měsíčně) : 350 euros

Měl/a jste zkušenosti s lékařským ošetřením v zahraničí?  ne

Tipy na využití volného času (sport; kultura; výlety; finanční náročnost): hory (Julské alpy), moře (Koper, Piran), Ljubljana

Odborný přínos pobytu (hodnocení jako ve škole 1-5): 2

 Osobní přínos studijního pobytu (hodnocení jako ve škole) : 1

Měl/a byste zájem o nějaký další pobyt v zahraničí? ano

Myslíte si, že Vám zahraniční pobyt pomůže při hledání zaměstnání:  ne

 

 

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém