19. březen 2014 4590 rat

Obor, ročník: Všeobecné lékařství, 6.ročník
Druh stáže: IFMSA

Délka pobytu: 12:00:00 AM - 12:00:00 AM
Náplň pobytu: Ranní hlášení, odběr anamnézy a vyšetřování pacientů, diskuse s lékařem o výsledcích zobrazovacích vyšetření, účast na vizitě.

Pozitivum je rozhodně vstřícný přístup a ochota lékařů i místních mediků. Negativum jsou špatné jazykové znalosti pacientů, anglicky neuměl nikdo, německy pár lidí, bez ruštiny si člověk s místními moc nepopovídal.

Kde jste během studijního pobytu bydlel/a: Kolej

Orientační ceny potravin (porovnejte s cenami v ČR)?: Jako u nás, je zbytečné vozit s sebou, dají se pořídit i stejné značky jako u nás - Danone, Milka atd...

Doprava do místa pobytu, orientační cena, tipy pro výhodné zakoupení jízdenky či letenky: Letenka s transferem ve Vídni či Varšavě, 5000 zpáteční, ale nutno zakoupit včas, kupovala jsem ji už v lednu na www.studentagency.cz

Jaké jsou možnosti místní dopravy: Pěšky v dosahu cetrum města, levná měsíční průkazka na MHD předem zakoupená kontaktní osobou stála 6 EUR, taxi levnější než u nás, kolem 4 EUR z centra na kolej, ale trochu problém se dorozumět s řidičem.

Průměrné měsíční výdaje během pobytu? (v EUR měsíčně) : Do 300 EUR vč. výletů, ubytování zdarma

Měl/a jste zkušenosti s lékařským ošetřením v zahraničí?  Ano - problém s dorozuměním, angličtina a němčina mi nebyly k ničemu, naštěstí se mnou vše vyřizovali litevští studenti a má tutorka.

Tipy na využití volného času (sport; kultura; výlety; finanční náročnost): Výlety do Trakai, k moři, do ostatních pobaltských zemí. Za návštěvu stojí muzeum, všude spoustu zeleně, kostelíků

Odborný přínos pobytu (hodnocení jako ve škole 1-5): 2

Osobní přínos studijního pobytu (hodnocení jako ve škole) : 2

Měl/a byste zájem o nějaký další pobyt v zahraničí? ano

Myslíte si, že Vám zahraniční pobyt pomůže při hledání zaměstnání:  Ano, člověk v zahraničí získá sebedůvěru, která, si myslím, může pomoci při přijímacích pohovorech.