19. březen 2014 4615 rat

Litva

Město: Vilnius

Název organizace: Vilniaus Universiteto Ligonines Santariškiu Klinikos

Obor, ročník: Všeobecné lékařství, 6.ročník
Druh stáže: IFMSA

Délka pobytu: 12:00:00 AM - 12:00:00 AM
Náplň pobytu: Ranní hlášení, odběr anamnézy a vyšetřování pacientů, diskuse s lékařem o výsledcích zobrazovacích vyšetření, účast na vizitě.

Pozitivum je rozhodně vstřícný přístup a ochota lékařů i místních mediků. Negativum jsou špatné jazykové znalosti pacientů, anglicky neuměl nikdo, německy pár lidí, bez ruštiny si člověk s místními moc nepopovídal.

Kde jste během studijního pobytu bydlel/a: Kolej

Orientační ceny potravin (porovnejte s cenami v ČR)?: Jako u nás, je zbytečné vozit s sebou, dají se pořídit i stejné značky jako u nás - Danone, Milka atd...

Doprava do místa pobytu, orientační cena, tipy pro výhodné zakoupení jízdenky či letenky: Letenka s transferem ve Vídni či Varšavě, 5000 zpáteční, ale nutno zakoupit včas, kupovala jsem ji už v lednu na www.studentagency.cz

Jaké jsou možnosti místní dopravy: Pěšky v dosahu cetrum města, levná měsíční průkazka na MHD předem zakoupená kontaktní osobou stála 6 EUR, taxi levnější než u nás, kolem 4 EUR z centra na kolej, ale trochu problém se dorozumět s řidičem.

Průměrné měsíční výdaje během pobytu? (v EUR měsíčně) : Do 300 EUR vč. výletů, ubytování zdarma

Měl/a jste zkušenosti s lékařským ošetřením v zahraničí?  Ano - problém s dorozuměním, angličtina a němčina mi nebyly k ničemu, naštěstí se mnou vše vyřizovali litevští studenti a má tutorka.

Tipy na využití volného času (sport; kultura; výlety; finanční náročnost): Výlety do Trakai, k moři, do ostatních pobaltských zemí. Za návštěvu stojí muzeum, všude spoustu zeleně, kostelíků

Odborný přínos pobytu (hodnocení jako ve škole 1-5): 2

 Osobní přínos studijního pobytu (hodnocení jako ve škole) : 2

Měl/a byste zájem o nějaký další pobyt v zahraničí? ano

Myslíte si, že Vám zahraniční pobyt pomůže při hledání zaměstnání:  Ano, člověk v zahraničí získá sebedůvěru, která, si myslím, může pomoci při přijímacích pohovorech.

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém