1. květen 2014 4913 kri

Hokejový tým Lékařské fakulty přivezl úspěch z Akademického mistrovství ČR

Po loňské premiérové účasti se i v letošním roce tým Lékařské fakulty UK v Plzni představil na Akademickém mistrovství v ledním hokeji, které se konalo 22. 4. 2014 ve Slaném. Kvůli vynucené absenci několika klíčových hráčů a relativně úzkému kádru bylo jasné, že k úspěchu povede pouze zodpovědná defenzivní práce a týmový výkon celého kolektivu.

Sestava Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy v Plzni: Kudrna (Šimůnková) – Charvát, Křivanec, Pořádek, Řeřábek – D. Rubeš, T. Rubeš, Fiala – Štelcich, Svoboda, Franěk – Ingriš, Heidenreich

Prvním soupeřem Lékařské fakulty byl univerzitní tým z Ústí nad Labem. Jednoduchá hra a poctivé dodržování taktických pokynů slavily úspěch hned na začátku duelu, když skóre otevřel ranou od modré čáry Lukáš Křivanec. Spolehlivý výkon brankáře Lumíra Kudrny nedával soupeři mnoho šancí zápas zdramatizovat, a tak se po brance Martina Štelcicha a hattricku Davida Fialy mohl plzeňský tým radovat z historicky prvního vítězství ve své krátké historii a to v poměru 5:2.

Nástup do druhého zápasu proti Českým Budějovicím se týmu ze západočeské metropole nevydařil dle jeho představ a záhy na světelné tabuli svítilo nepříznivé skóre 0:2. Naději ke srovnání výsledku vykřesala až branka Martina Štelcicha, který se backhandovou střelou prosadil 5 minut před koncem zápasu. Kontaktní gól přinesl týmu novou energii a šanci získat z dramatického utkání alespoň bod, naopak v útlumu hrající Jihočeši se dostávali stále častěji pod tlak a několikrát se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění. V poslední minutě sáhl trenér/manažer/zakladatel plzeňského týmu Filip Malota k oddechovému času a následné hře bez brankáře. Zvrat ve skóre se však nekonal a Budějovičtí střelou do prázdné branky pečetili vítězství 3:1.

Jestli měl některý ze zápasů ve Slaném zvláštní náboj, tak rozhodně - „zápas o Plzeň“ aneb derby mezi Západočeskou univerzitou a LFP. Do utkání vstoupili lépe studenti ZČU a v prvním dějství vedli brzy už 2:0. Postupně se však vývoj hry začal obracet. Stále častěji se do šancí dostávali hráči LF, hlavně díky dobře zvládnutému bránění středního pásma nepouštěli soupeře do vlastní třetiny a naopak sami vyráželi do útočných akcí. Po kontaktní brance z hole M. Štelcicha se do listiny střelců zapsal i hráč s číslem 99, kapitán týmu Tomáš Rubeš. V polovině druhého dějství byl nedovoleně zasažen do obličeje obránce LFP Adam Řeřábek a v následné čtyřminutové přesilovce vsítil rozdílovou branku centr druhé formace Daniel Svoboda. V euforii hrající tým Lékařské fakulty zablokoval několik nebezpečných střel, a když se při velkém závěrečném tlaku za brankářem Kudrnou rozezvučela pouze branková konstrukce, mohl se začít radovat z vítězství 3:2 nad městským rivalem! Odhodlaný týmový výkon podpořený výborně chytajícím brankářem slavil úspěch a zajistil tak zisk cenných 2 bodů.

Před závěrečnými zápasy došlo ke změně na brankářském postu, Lumír Kudrna se z pracovních důvodů musel odebrat zpět do Prahy, a proto se na jeho místo postavila Karolína Šimůnková. Premiéru v dresu LFP si odbyla proti favorizovanému týmu z Pardubic. Stejně tak jako neodmyslitelně patří k Plzeňskému hokeji modrá a bíla barva, tak ke hře místního univerzitního týmu patří fakt, že nejlépe hraje za stavu 0:2. Po očekávaném náporu Východočechů a dvou rychlých brankách se podařilo korigovat skóre zásluhou samostatného úniku Daniela Svobody. Pardubický tým posílený o hráče hrající extraligu však z pokračujícího tlaku vytěžil další dva góly a odskočil do tříbrankového vedení. Pohodlný náskok ale soupeři hrajícímu na 4 kompletní pětice nevydržel dlouho. Po ose David Rubeš – Tomáš Rubeš se druhý jmenovaný dostal do gólové příležitosti a nabízenou šancí k zdramatizování utkání nepohrdl a snížil na 2:4. Když pak po přihrávce Ingriše prošel po pravé straně obránce Patrik Pořádek a forehandovou kličkou překonal pardubického brankáře potřetí, začalo se schylovat k překvapivému závěru zápasu. Plzeňský tým se opíral o výborný výkon brankářky a zároveň ukazoval to, co ho zdobilo po celou dobu turnaje – odhodlaný týmový výkon, bojovnost a nasazení. Rozhodující moment přišel 2 minuty před závěrečnou sirénou, střílenou přihrávku T. Rubeše usměrnil do branky chytrou tečí před brankou nikým nehlídaný Karel Ingriš. Když v posledních sekundách pardubické přečíslení 2 na 1 zastavil obětavým pádem do přihrávky vracející se Vilém Franěk, skončil zápas nerozhodným výsledkem 4:4. Pardubičtí si tímto výsledkem zajistili postup do celorepublikového finále a borci v modrých dresech s logem LFP  na hrudi potvrdili, že jsou schopni předvést kvalitní výkon a obrat o body i velkého favorita.

Poslední duel „Mediků z Plzně“, proti dalšímu týmu z východních Čech, proti Hradci Králové byl zahájen těsně po deváté hodině večerní. Hráči Lékařské fakulty tak zahájili turnaj jako první v 7.00 a po 14-ti hodinách jej i uzavírali. Celodenní heroický výkon si začínal vybírat svou daň a proti dobře bruslícímu soupeři se začala projevovat únava celého týmu, který odehrál turnaj pouze na 8 útočníků a 4 obránce. Nejobávanějším soupeřem se pro hráče stával mantinel u střídačky, který byl každou minutou vyšší a vyšší. Pověstný med, z kterého všichni sportovci tahají nohy, začínal být proklatě hluboký. K. Šimůnková však spektakulárními zákroky držela akcie svého týmu i nadále vysoko. Nepříjemným momentem posledního zápasu bylo zranění člena první útočné formace Davida Rubeše, který si ze střetu s hradeckým obráncem odnesl krvavé zranění v obličeji, které si následně vyžádalo 3 stehy. Duel nakonec skončil výsledkem 0:3 a postupem Hradce do play-off.

S bilancí 2 výher, 1 remízy a 2 porážek při celkovém skóre 13:14 odjížděl náš plzeňský tým ze Slaného na děleném 3-5. místě. Soudržnost, obětavost, nasazení a schopnost podřídit se kolektivu. To jsou vlastnosti, charakterizující výkon týmu Lékařské fakulty UK v Plzni, který bez výrazných individualit dokázal uhrát vynikající výsledky se silnými soupeři a zanechat tak významnou stopu na 11. Akademickém mistrovství České republiky v ledním hokeji. (ac)

 

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
VŘ -Asistent-Odborný asistent Histologie a embryologie

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení místa [...]

19. listopad 2020 2

Výběrová řízení
VŘ - Asistent / Odborný asistent Ústavu farmakologie a toxikologie

V Plzni dne 18. 11. 2020 Č. j.: UKLFP/441692/2020   Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

18. listopad 2020 2

Výběrová řízení
VŘ - Asistent Psychiatrické kliniky

V Plzni dne 4. 11. 2020 Č. j.: UKLFP/426747/2020   Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

4. listopad 2020 2

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém