1. červen 2014 5068 kri

Rallye Rejvíz 2014

Ve dnech 21.5.-24.5.2014 tradičně jako již každý rok v tomto období proběhla mezinárodní záchranářská soutěž Rallye Rejvíz. Jedná se o velice prestižní soutěž, a proto jsme rádi, že jsme se ji jako členové LSS o.s. a zároveň studenti lékařské fakulty UK v Plzni mohli účastnit v kategorii MUC.RR.

Po téměř 7 hodinové cestě vlakem jsme dorazili na místo srazu do hotelu Dlouhé Stráně v Koutech na Desnou. Hned po registraci všech soutěžících kategorie MUC.RR jsme zjistili, jak bude probíhat následujícíh pár dní, kdy a kde máme být připraveni a na co. Po malé pauze jsme se přemístili na stanoviště, na kterých probíhaly workshopy nejrůznějšího rázu. Počínaje praktickým výcvikem KPR na figurínách připojených k počítači jsme si mohli vyzkoušet také zajištění žilních vstupů, zajištění intraoseálního vstupu, třídění zraněných technikou START, transport pomocí SCOOP rámu a mnoho dalšího. Jednalo se hlavně o praktické ukázky.

Ani jsme se nenadáli a bylo pozdní poledne, kdy začla soutěž MUC. RR. Na denní etapě jsme museli projít šest stanovišť, kde na nás čekaly situace a úkoly různého charakteru zaměřené hlavně na urgentní medicínu a medicínu katastrof. Na denní etapu navázala etapa noční. Úkolů zde bylo sice méně, přesto poslední tým odcházel z místa zásahu chvilku před třetí hodinou ranní. Další den následoval nácvik situace hromadného neštěstí. Jednalo se o havárii autobusu, kde společně s námi spolupracovaly ještě další tři týmy. Po akci jsme měli možnost zúčastnit se krátké prezentace psychologů vycvičených přímo pro řešení podobných událostí, spolupracujících s posádkami záchranných služeb, které svou pomoc poskytují při různých psychicky náročných situacích. Poté proběhla zpětná vazba na předešlou soutěžní část v podobě rozpravy, kde jsme se dozvěděli správná řešení úkolů a vše mohli probrat s jednotlivými rozhodčími.  

Druhou částí Rallye Rejvíz, které jsme se účastnili, ať už jako pomocní rozhodčí nebo figuranti, byla soutěž profesionálů. Bylo pro nás velkým přínosem vidět, jak s těmi samými situacemi se kterými jsme se prali my, bojují záchranáři i lékaři. Měli jste tu možnosti přihlížet i zásahům kolegů z Rakouska, Polska, Austrálie či Slovinska a Japonska a sledovat mírné rozdíly v jejich postupech.

Celý 4-denní maraton skončil v sobotu 24. 5. 2014 vyhlášením vítězů jednotlivých kategorií a poté následovalo něco slovy nepopsatelného – spanilá jízda. Jedná se o velkou kolonu sanitek, vozů RLP či vozů hasičských, které jedou několik kilometrů z města do města se zapnutými majáky a blikající všemi světly. Těchto pár kilometrů jsme po cestě potkávali zástupy mávajících lidí stojících na chodnících, zahradách domů... Jednoduše řečeno, kdo neviděl, neuvěří.

A co nám celá soutěž vlastně dala? Nejen spousty nových zkušeností, vědomostí a možností si vyzkoušet nové vybavení. Dala nám také možnost seznámit se zajímavými lidmi, najít nové přátele a také snad nové kolegy a spolupracovníky. Doufáme, že příští rok budeme mít možnost opět se Rejvízu účastnit a hrdě reprezentovat naši fakultu.

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Ukončené výběrové řízení - Stomatologie

V Plzni dne 11.09.2020 Č. j.: UKLFP/ 324227/2020   ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO [...]

11. září 2020

Výběrová řízení
VŘ - Vedoucí Ústavu farmakologie a toxikologie

V Plzni 08. 09. 2020 Reg. Nr. UKLFP/357512/2020   Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

8. září 2020 2

Výběrová řízení
VŘ - Školský zástupce - II. interní klinika

V Plzni dne 25.08.2020 UKLFP/343109/2020-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy [...]

25. srpen 2020 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém