3. prosinec 2014 4993 rat

Jižní Karolína, USA

Stát: Jižní Karolína, USA

Město: Charleston

Název organizace: Medical University of South Carolina

Obor, ročník: Doktorský studijní program - Zobrazovací metody v radiologii, 2. ročník
Druh stáže: studijní stáž

Délka pobytu: 8.4.-6.5.2017
Náplň pobytu: Jednalo se zejména o studijní stáž na radiologickém oddělení v univerzitní nemocnici v Charlestonu, přesně v divizi kardiovaskulárního zobrazování. V průběhu jednoho měsíce jsem docházela na oddělení, učila se techniky zobrazování srdce a koronárních tepen, pozorovala jsem práci kliniků - rezidentů a profesorů, a zdokonalovala jsem se v poznávání jednotlivých patologických stavů. Měla jsem možnost porovnat vybavení u nás a v USA, způsoby vyšetřování a jednotlivé protokoly užívané při určitých diagnózách. V odpoledních hodinách jsem pak měla možnost seznámit se s kulturními památkami v USA, o způsobu životu američanů, poznání cizích zvyklostí. Stáž na zahraniční univerzitě mi pomohla zdokonalit se v mnoha ohledech a hodnotím ji celkově velice pozitivně.

Kde jste během studijního pobytu bydlel/a: V bytě

Orientační ceny potravin (porovnejte s cenami v ČR)?: ceny jsou téměř dvojnásobné oproti ČR

Doprava do místa pobytu, orientační cena, tipy pro výhodné zakoupení jízdenky či letenky: Do USA jsem letěla s dvěma přestupy (tam přes Frankfurt a Washington, zpět přes Newark a Mnichov), cena letenky 20-25 000 dle společnosti, nakupovala jsem ji přes Student Agency.

Jaké jsou možnosti místní dopravy: V Charlestonu je půjčení auta výhodou. Nám pomáhala sekretářka, která nás 2x zavezla na velký nákup. Je možné Taxi, ty jsou ale poměrně drahá, výhodnější je stáhnout si aplikaci Uber (je to něco jako taxi, ale jezdí lidé bez licence a vyjde to o mnoho levněji, navíc se platí kartou v aplikaci, tak neřešíte cash, využili jsme ho mnohokrát, je to však aplikace je tudíž za potřebí datové připojení - buď si koupit sim v USA nebo se spolehnout na dostupnost WiFi sítě - ta na mnohých veřejných místech je). Je tam několik linek v Downtownu zdarma, ty jsem však nikdy nevyužila. Dále je tam možnost koupit si jízdenku v CARTA autobusech, ale tuto možnost jsem také nikdy nevyužila. Pokud seženete ubytování v Downtownu dá se téměř všude dojít pěšky.

Průměrné měsíční výdaje během pobytu? (v EUR měsíčně) : strava cca 350 eur, ubytováni za dvě osoby v bytě 2700 eur (jedno z nejlevnějších), cestování a volný čas cca 250 eur

Měl/a jste zkušenosti s lékařským ošetřením v zahraničí?: Ne

Tipy na využití volného času (sport; kultura; výlety; finanční náročnost): Doporučuji fitnes - Wellnes při MUSC, je tam úplně vše a je to v jednotné ceně (my jako studenti v MUSC platili 51 dollarů za jeden měsíc), možnost jet na pláže - doporučuji Sullivans Island, kde je možnost jít se podívat do Fourt Moultrie (vstupné nevím, my chytli akci, kdy byl o víkendu vstup zdarma), v návštěvnickém centru je Wifi. Dále možnost navštívit Fourt Summter, muzea, historický market ve středu Downtownu, obrovské aquarium a želví nemocnice, možnost nákupů na King Street (normální či dražší než u nás, lepší jsou nákupy v Tanger Outletu, ten je v Severním Charlestonu, kam lze dojet autem či Uberem (je tam Wifi). V blízkosti krásná historická plantáž se zahradami.

Odborný přínos pobytu (hodnocení jako ve škole 1-5): 1

 Osobní přínos studijního pobytu (hodnocení jako ve škole) : 1

Měl/a byste zájem o nějaký další pobyt v zahraničí? Ano

Myslíte si, že Vám zahraniční pobyt pomůže při hledání zaměstnání:  ano

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém