23. duben 2015 4851 kri

Lékaři FN : Studenti LFP 1:7 (0:4)

Ve středu 15. 4. 2015 se odehrálo každoroční fotbalové utkání mezi fotbalovými celky studentů LFP a doktory z Fakultní nemocnice Lochotín. Každý, kdo si výsledek prohlédne, slepě mávne rukou se slovy, že zápas byl jednoznačný, ale omyl. Vítězství studentů se vůbec nerodilo lehce a museli za něj zaplatit nejen stoprocentním nasazením, ale i několika šrámy na těle.

Začátek zápasu se nesl v duchu seznamování se s těžkým terénem, míčem a v některém případě i s novými spoluhráči. Není se tedy co divit, že úvod utkání příliš fotbalové krásy nenabídl. Fotbalovou nudu a šeď utnul až kapitán studentského mužstva Michal Jordán, který se po vynikající průnikové přihrávce mezi stopery řítil sám na brankáře soupeře a hráč jeho kvalit s touto šancí neměl větší problémy a otevřel bohatý gólový účet zápasu. Po první vstřelené brance se "medici" uklidnili a začali předvádět hru, která je zdobí a kterou mohli bavit zaplněné ochozy místních tribun. Do poločasu přidali branky za studenty ještě Manolis Zervos z pokutového kopu, znovu Michal Jordán a s životní formou hrající Pavel Sekyra, který nenechal v šibenici soupeřovi branky jedinou pavučinu.

Během poločasu proběhla střídání v obou družstvech a noví hráči na hřišti přinesli do hry nový náboj a dynamiku. Družstvo doktorů zkvalitnilo ve druhém poločase svojí kombinaci a dočkalo se vstřelené branky po přímém kopu. S dalším průběhem utkání se začala projevovat větší fyzická zdatnost studentů a po zbytek zápasu zcela kontrolovali hru. Studenti bavili přítomné diváky pohledným fotbalem a přidali i další branky, po nechytatelné dělovce Jana Mareše, pěkné akci tria Sekyra-Jordán-Zervos, kdy poslední jmenovaný uklízel již téměř do prázdné branky a konečnou tečku zápasu přidal Pavel Hlavatý.

Vyhlášený souboj, tak po dobrém výkonu ovládli studenti, kteří tak zvládli generálku na souboj s velkým rivalem ze Západočeské univerzity. Utkání se ZČU se odehraje na stadionu ZČE Plzeň ve středu 29. 4. od 17:00. Velké poděkování patří Lékařské fakultě v Plzni, která velmi podporuje fotbal a celkově sport na fakultě.


Student: Jakub Nešpi

 

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
VŘ -Asistent-Odborný asistent Histologie a embryologie

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení místa [...]

19. listopad 2020 2

Výběrová řízení
VŘ - Asistent / Odborný asistent Ústavu farmakologie a toxikologie

V Plzni dne 18. 11. 2020 Č. j.: UKLFP/441692/2020   Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

18. listopad 2020 2

Výběrová řízení
VŘ - Asistent Psychiatrické kliniky

V Plzni dne 4. 11. 2020 Č. j.: UKLFP/426747/2020   Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

4. listopad 2020 2

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém