4. leden 2017 2992 cer

Nová opatření - mobilita mimo program ERASMUS

Vzhledem k narůstajícímu počtu mimořádných událostí a krizových situací týkajících se pobytů studentů UK v zahraničí, příjímá Lékařská fakulta v Plzni opatření pro níže uvedené případy:

(A) oběť závažné trestné činnosti (napadení/znásilnění, pohřešování, únos, vydírání, atd.) a

(B) přírodní/antropogenní krize (živelní pohromy velkého rozsahu, hromadné nákazy, havárie velkého rozsahu, politická/sociální krize, válečný konflikt, terorismus aj.).

Informace pro vyjíždějící studenty

Před výjezdem je povinností studenta zajistit si:

1.  cestovní pojištění.

2.  zaregistrovat se do systému Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí DROZD.

3.  poskytnout fakultě platné kontaktní údaje (včetně spojení na kontaktní/blízkou osobu), na nichž bude k zastižení i v zahraničí.

Po výjezdu může student v případě zájmu o pomoc kontaktovat fakultu prostřednictvím emailové adresy internationaloffice@lfp.cuni.cz

V případě jakékoliv urgentní krize je nutné bezpodmínečně kontaktovat zastupitelský úřad ČR v dané zemi. Kontakty včetně nouzových linek jednotlivých velvyslanectví ČR.

DOPORUČUJEME studentům uložit si dané číslo před výjezdem do mobilního telefonu!