6. srpen 2019 1565 cer

Austrálie

Obor a ročník:                                                  6.

Druh stáže:                                                       Klinická stáž - elective course

Trvání pobytu:                                                 od 29.10.2018 do 23.11.2018

Název organizace:                                          The University of Sydney Westmead Clinical School

Stát:                                                   New South Wales, Austrálie

Město:                                                                Sydney, Westmead

Náplň pobytu:

V průběhu mé klinické stáže jsem se mohla účastnit mnoha klinik, které se konaly vždy v určitý pracovní den, například dermonco, dermbio, dermemerg, dermsurg, psoriasis clinic. Vůbec nejzajímavější jsem shledala lymphoma clinic, která se konala každé úterní dopoledne pod dohledem dr. Wells. Většinu pacientů představovali pacienti s Mucosis Fungoides, včetně jeho závažné formy v podobě Sézaryho syndromu. Jednou týdně se též konalo setkání s patology, kdy se za využití mikroskopu s diskuzním tubusem probíraly histopatologické vzorky jednotlivých pacientů. Velkým přínosem pro mě byla také GVHD clinic (Graft versus host disease), která se konala pouze 1x/měsíc. Naprostá většina pacientů zde byla po transplantaci kostní dřeně. Dozvěděla jsem se, že GVHD se na kůži nejčastěji projeví lichenoidními změnami nebo v podobě interphase dermatitis. Byla jsem též pozvána na Dermonco seminář, který pořádal sám prof. Penas. Zabýval se především léčbou melanomu a následnými projevy této léčby.

Odborný přínos (1 – 5):                                1

Osobní přínos (1 – 5):                                   1

Ubytování:                                                        Ubytování pro studenty v prostorech nemocnice

Doprava do místa pobytu:                          Jedna jízda MHD 3,5 AUD (60CZK), zpáteční letenka 28 000 CZK, jízdenka z letiště v Sydney 17,5 AUD (300CZK). Doporučuji zakoupit s dostatečním předstihem.

Doprava na místě:                                         Vlak, autobus, trajekt.

Průměrné měsíční výdaje:                          800EUR/měsíc

Orientační ceny potravin:                           Mléko - 34CZK, toustový chléb - 60 CZK, plátkový sýr - 100 CZK, jogurt bílý 0,5 kg - 85 CZK, šunka 150g - 100 CZK

Zkušenosti s lékařským ošetřením:        NE

Tipy pro volný čas:

Blue Mountains, Royal National Park, Harbour Bridge, Circular Quay, Sydney Opera House, Botanical Gardes, Hyde Park, Bondi Beach, Coogee beach, Watsons Bay, Newtown