8. únor 2021 729 sim

Zařazení do dalšího základního oboru

• Lékař může být současně zařazen nejvýše ve dvou specializačních oborech, a to pokud mají shodný základní kmen.
  • Do druhého specializačního oboru může být lékař zařazen až po vydání certifikátu po absolvování základního kmene.
  • Lékař nemůže být současně zařazen ve specializačním a nástavbovém oboru.
  • Lékař nemůže být zařazen u dvou pověřených organizací zároveň (tedy u 2 LF nebo u LF a IPVZ).

Získá-li lékař certifikát o absolvování základního kmene dle podmínek platných před novelou Zákona č. 95/2004 Sb. a zařadí-li se do dalšího oboru se shodným základním kmenem dle podmínek platných po novele zákona, tj. po 01.07.2017, je mu certifikát o absolvování základního kmene uznán (nemusí skládat zkoušku po kmeni), avšak musí si doplnit rozdíl v délce povinné praxe a dalších podmínek dle příslušných vzdělávacích programů po novele zákona (po 01.07.2017).