10. březen 2021 953 hor

Aliance 4EU+

Aliance 4EU+ spojuje šest významných evropských univerzit: Univerzitu Karlovu, Heidelberg UniversitätSorbonne Université, Uniwersytet Warszawski, Università degli Studi di Milano a Københavns Universitet pro rozvoj nové kvality spolupráce ve výzkumu, inovacích, vzdělávání a službách a pro vytvoření vhodné platformy k zajištění volného pohybu studentů, akademických a administrativních pracovníků i myšlenek, a také pro sdílení infrastruktur.

S ohledem na současné klíčové globální výzvy se spolupráce ve vědě a vzdělávání v rámci aliance 4EU+ soustředí na čtyři multidisciplinární vlajkové lodě, tzv. Flagships:

1. Zdraví a demografické změny v městském prostředí;

2. Evropa v měnícím se světě: Porozumění a zapojení společností, ekonomik, kultur a jazyků;

3. Transformování vědy a společnosti prostřednictvím pokroku v oblasti informačních, výpočetních a komunikačních technologií;

4. Biodiverzita a udržitelný rozvoj

Různé typy podpory v rámci aliance:

• Minigranty
  • Vzdělávací projekty
  • Podpora mobility

Kompletní informace najdete na tomto odkazu.