27. květen 2021 2816 bur

Hodnocení nemocnic studenty

Nemocnice Teplice 

17. 8. 2021

Nemocnice v Teplicích moc chválím....co se týče interny...kterou jsme zacinali, tak primar byl perfektni, zapojil nás absolutne do chodu oddělení, nechal nam vystavit i údaje, díky kterym jsme mohli používat pocitac a i spoustu vykonu jsme si mohli vyzkoušet, za mě perfektni! Pak jsme měli pediatrii, na které se moc snažili, ale kvůli Covidu na detskem oddělení bylo málo děti, což není jejich chyba, takze převážně přínosnější bylo novorozenecké oddělení, kde se nam venovali maximálně. Gynekologie je za me v Teplicích v naprostém TOPU! Primar i doktoři perfektní! Kdybych uz obor nemela vybrany, jdu tam na gynekologii. Vsechno na te gynekologii bylo na 1! Chirurgie taky skvela, perfektní domluva s primářem i co se tyce rozpisu operaci, chozeni na ambulance a tak. Teplice maji akorat velkou nevyhodu bydlení ...ktere tam neni pro studenty připravené.

Nemocnice Písek 

17. 8. 2021

Státnicový rok v Písku byl velmi přínosný, byli jsme všichni, dle mého názoru, velmi dobře připraveni na úspěšné složení státních zkoušek. Na všech odděleních se nám lékaři věnovali, vše trpělivě vysvětlili, umožnili nám vyzkoušet si a procvičit si různé praktické věci, které nám mimo jiné určitě pomohou v nadcházejících zaměstnáních. Pro úplnost zmíním například dobře zpracované semináře (během všech jednotlivých státnicových bloků), dále celodenní kurz chirurgického šití, který byl pořádaný píseckým chirurgickým oddělením a měl velmi dobrý ohlas, a mnoho dalších... Za praxi tedy moc děkuji i touto cestou. :)

Nemocnice Plzeň

17. 8. 2021

Chtěl bych zde vyzdvihnout především gynekologii U Mulačů a pediatrii v rámci FN Plzeň.

Nemocnice České Budějovice 

17. 8. 2021

V nemocnicI České Budějovice se o nás velmi hezky starali. Snažili se nám ukázat celé spektrum všech podoborů, což je velmi přinosné nejvíce pro nerozhodnuté studenty. Pozor na ubytování, pokud by jste chtěli bydlet na ubytovně s partnerem či partnerkou, není to možné.

Byla jsem mile překvapená, jak moc se mi na stáži v Českých Budějovicích líbilo. Na všech odděleních se mi věnovali a se vším mi vycházeli vstříc. Vše, co jsem chtěla vidět/vyzkoušet mi bylo umožněno.

Nemocnice Strakonice

27. 5. 2021

Přístup veškerého zdravotnického personálu vůči nám studentům na všech odděleních, jmenovitě dětské, interní, chirurgické a gynekologické, byl naprosto excelentní. Věnovali nám každou minutu jejich času a snažili se nám z daného oboru ukázat maximum, což bylo pro mě přínosem na samotnou státní zkoušku a věřím, že bude i nadále do praxe. Praxe tak mohla probíhat nenarušeně a plnohodnotně i během této nelehké doby, která vše poměrně stěžuje. Rád bych taky vyzdvihl i přístup nezdravotnického personálu vůči nám studentům, vstřícnost, ochotu, můžu jen chválit na všechny strany. Stejně tak možnost stravování v jídelně.

Proto moc děkuji za výbornou praxi. Vojtěch Kliment

13. 11. 2020

Nemocnici ve Strakonicích mohu jen doporučit. Lékaři byli ke studentům přátelští a měla jsem pocit, že jsme mezi ně zapadli. Stáže byly přínosné hlavně prakticky (příjmy, vizity, vedení dokumentace pacienta, administrativa, referování na velkých vizitách,...). Semináře se zde nekonají, ale v případě nejasností je možnost konzultace.
P.S. velká spokojenost

Nemocnice Český Krumlov

13. 11. 2020

Nemocnici ČK můžu opravdu doporučit. Zatím mám za sebou stáž na gynekologii a pediatrii a na obou odděleních je skvělý a přátelský personál. Hlavně na gynekologii nás nechali si vyzkoušet opravdu hodně a byla jsem vážně moc spokojená, na pediatrii taky super, jediná nevýhoda byla, že během této “covidové” doby bylo na oddělení hospitalizováno poměrně málo dětí, ale věřím, že to příští rok bude určitě lepší. A aspoň bylo víc času na učení, s chirurgií a internou osobně zkušenost ještě nemám, ale od spolužáků, co už jimi v ČK prošli, jsem slyšela taky jenom chválu. Zároveň jsou tady velmi vstřícní a dá se s nimi domluvit, co se týče učení se na státnice, například vás pustí domů dřív, pokud potřebujete nebo se domluvíte, že budete chodit každý den do nemocnice ve dvou a jeden vždy zůstane doma (kruhy jsou v ČK po 3 lidech). Je to i lepší z hlediska praxe, když je vás tam míň. Takže pokud bych si měla vybírat znova, tak bych určitě zůstala u ČK. 

Nemocnice Domažlice 

17. 8. 2021

Dle daného předmětu se nám na každém oddělení věnovali a zodpověděli veškeré naše dotazy. Byla jsem se stáží v Domažlické nemocnici velice spokojená.

12. 11. 2020

Pohodová přátelská nemocnice kousek od Plzně, kde máte veškeré zázemí nebo se snaží vyjít se vším vstříc. 

Nemocnice Jindřichův Hradec 

13. 11. 2020

Za mně JH krásná nemocnice s fajn personálem, samozřejmě narazíte na lepší a horší přístup, ale přestože jsme byli první ročník a chudáci lékaři neměli tušení, co s námi dělat, protože měli kolikrát plné ruce práce, byli nanejvýš ochotní a snažili se nám vyjít vstříc.

Nemocnice Karlovy Vary 

13. 11. 2020

Vynikající přístup zejména chirurgie, kdy nás nechali zkusit prakticky cokoliv, lékaři s námi ochotně trávili čas v řádu hodin nad státnicovými otázkami, pak se nás i sami ptali, jestli nechceme ještě něco vysvětlit. Gynekologie taky parádní, super kolektiv a moc příjemní lékaři. Internu jsem kvůli covidu neměla, ale kdo má zájem, hodně se dozví, primář je opravdu bedna. Na pediatrii výborný neonatolog, ostatní nám poskytli dostatek času na učení. 

Nemocnice Rokycany

15. 11. 2020

Byla jsem zatím v rokycanské nemocnici pouze na interně. Přístupem jsem byla mile překvapena. Primář se nám každý den věnoval, probíral s námi otázky ke státnicím. Samozřejmě musíte také projevit zájem a chtít se něco naučit. Takže za mě spokojenost. Ovšem s vedením nemocnice domluva byla zpočátku horší. Naslibovali nám ubytováni zdarma, což se nekonalo. Okolo toho byl obecně hrozný chaos, protože podmínky se od minulého roku změnily. To jsme ovšem nevěděli. Doporučuji psát emaily, případně rovnou řediteli, a emaily si schovávat, ať máte vše černé na bílém. Nakonec alespoň dostáváme příspěvek na dojíždění 850 Kč. Jinak si nemůžu stěžovat. Ve všem nám vyhověli, na státnici mě doposud připravili.

Nemocnice Tábor

12. 11. 2020

V současné době je omezení plánované péče kvůli covidu, takže hodnocení není úplně objektivní. Naučíš se vést dokumentaci, dělat vizity, příjmy a zkusíš si základní výkony, většina doktorů je milá, tykáte si a snaží se ti něco vysvětlit a nechat tě si udělat steh, poslechnout si šelest, říct lék první volby... Asistence na sálech moc nebyla (ale ani operace-covid). Na oddělení se většinou jde kolem 7. ráno na hlášení, pak uděláš vizitu a napíšeš léky(1-2 pokoje, musí ti to zkontrolovat! Pozor ráno chirurgové pospíchají na sály) a pak záleží co se ten den děje(specializované ambulance, zavádění kardiostimulátoru, primařská vizita, kolonoskopie...). Končíš kolem 11,12,13 třeba 5x jsem byla do 15. hod kvůli příjmům. Absenci jsem si vybrala jako týden volna navíc na přípravu na státnice. Ubytování v areálu nemocnice čisté, pokoj pro 1 (můžeš pro 2, ale to už je ten pokoj dost těsný), internet zdarma, hned vedle Lidl, Billa, drogerie, nádraží 20 minut chůzí.

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém