26. červenec 2022 2986 dvomi

Fakulta nabízí k prodeji vybrané nemovitosti v Plzni

Praha 26. července 2022 – Lékařská fakulta UK v Plzni se během léta 2022 stěhuje do nového Univerzitního medicínského centra v městské části Lochotín, které plně nahradí dosavadní, pro výuku již nevyhovující, prostory rozptýlené v různých částech města. Jelikož žádná další fakulta ani jiná součást univerzity nemá pro opouštěné budovy využití, rozhodla se Univerzita Karlova nabídnout vybrané nemovitosti v Plzni k prodeji.

K prodeji jsou určeny tři budovy, a to konkrétně budova děkanátu Lékařské fakulty v Plzni v ulici Husově, Pavlovův ústav v Lidické ulici a Procháskův ústav nacházející se naproti Pavlovovu ústavu, v ulici Karlovarská. Díky jedinečné architektuře a lokalitě jsou historické budovy Procháskova a Pavlovova ústavu nemovitou kulturní památkou ležící v památkové zóně. Budovy plánuje Univerzita Karlova využívat do konce roku 2022, následně budou objekty volné. 

Samotnému prodejnímu procesu předcházel průzkum trhu potenciálních investorů, v rámci kterého byli osloveni renomovaní investoři disponující zkušenostmi z podobných transakcí a který univerzitě poskytl zpětnou vazbu a podklady pro interní diskusi o možnostech plánované transakce. V návaznosti na již ukončený průzkum trhu potenciálních investorů vstupuje Univerzita Karlova do fáze, kdy jsou nemovitosti nabízeny i široké veřejnosti a inzerovány na veřejně dostupných inzertních portálech (viz např. odkazy níže). 

Univerzita Karlova připouští, že jednotlivé nemovitosti prodá odděleně, proto jsou budovy, včetně předpokládané kupní ceny, inzerované samostatně. Konečná kupní cena bude předmětem jednání, v případě více zájemců však bude kupní cena stanovena na základě výběrového řízení formou aukce prostřednictvím elektronického portálu nebo zadáním organizace aukce specializované aukční firmě. 

Univerzita Karlova je tak v současnosti připravena zájemcům poskytnout potřebnou dokumentaci k budovám i osobní prohlídku nemovitostí.

Poradenský tým je složen z manažerů Infrastrukturního poradenství České spořitelny. Případní zájemci ať se, prosím, obrací na projektovou manažerku a hlavní kontaktní osobu paní Mariannu Gregorovičovou z útvaru Infrastrukturního poradenství České spořitelny (mgregorovicova@csas.cz, tel.: 705 675 263). 

Těšíme se na Váš zájem a společnou diskusi. 

Odkazy na inzeráty:

https://www.iet-reality.cz/prodej-cinzovni-domy-plzen-okres-plzen-mesto-prodej-cinzovni-domy-1-592-m2-plzen-jizni-predmesti-14768 

https://www.iet-reality.cz/prodej-cinzovni-domy-plzen-okres-plzen-mesto-prodej-cinzovni-dum-4-476-m2-plzen-severni-predmesti-14776 

https://www.iet-reality.cz/prodej-cinzovni-domy-plzen-okres-plzen-mesto-prodej-cinzovni-domy-5-236-m2-plzen-severni-predmesti-14771 

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém