8. září 2023 931 cyp

Stavba roku Plzeňského kraje 2022: doplněné foto z vyhlášení

S hrdostí a zároveň s pokorou jsme 7. 9. 2023 při vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2022 přijali vítězství v hlavní soutěži i v hlasování veřejnosti pro novostavbu hlavní budovy Lékařské fakulty v Plzni. Tato ocenění nám udělala velkou radost a zároveň nás utvrzují v našem poslání – vytvářet prostředí, kde studenti budou moci studovat a pedagogové učit s maximálním komfortem v moderním prostředí.

Budova nabízí vedle moderních výukových prostor, poslucháren, laboratoří i spoustu míst k samostudiu, vzdušnou a přehlednou knihovnu se studovnami, dvě studovny přístupné nonstop. Ale i relaxační místnost pro studenty, moderní šatny, kolárnu, menzu s kavárnou, terasu. Naší chloubou je také simulační centrum po výuku intenzivní a urgentní medicíny na interaktivních figurínách.

Vítězství by nebylo možné bez společného úsilí mnoha lidí. Děkujeme našim architektům, stavitelům, fakultnímu projektovému týmu a všem dalším, kteří přispěli k vytvoření této moderní a funkční budovy. Zároveň děkujeme všem za hlasy odevzdané v hlasování veřejnosti. Vaše podpora a důvěra nás motivují pokračovat v našem úsilí poskytovat výjimečné vzdělávací prostředí pro budoucí lékaře. Věříme, že naše nová budova bude i nadále sloužit nejen našim studentům, pedagogům a vědcům, ale také celému regionu jako symbol excelence ve vzdělávání a výzkumu.