SSSČR

ssscr logo

Kdo jsme a co děláme

Cíl

Sdružení studentů stomatologie České republiky (SSSČR) je dobrovolná nezisková organizace. Spolek je určen pro všechny studenty oborů Zubní lékařství a Stomatologie v rámci celé České republiky. Smyslem založení v roce 2000 byla snaha zajistit studentům možnost zahraničních stáží.

Současným cílem je pomoci studentům v jejich profesním růstu, nabídnout jim možnost zpestření odborného i studentského života a vytvořit dobrý kolektiv budoucí generace zubních lékařů v naší zemi.

Výměnné pobyty

Dnes jsme členy International Association of Dental Students (IADS), přes které organizujeme výměnné pobyty našich a zahraničních studentů. Díky tomu může každý náš člen odjet na zahraniční stáž. IADS mu pak vystaví certifikát o praxi.

Věda a výzkum

V rámci Mezinárodního sdružení studentů zubního lékařství IADS byla v roce 1993 ustanovena stálá komise pro výzkum a vzdělávání SCORE (The Standing Committee on Research and Education). Úlohou SCORE je podporovat rozvoj klinických, teoretických a výzkumných schopností studentů zubního lékařství.

Vědecké stáže

Nyní naše organizace dává studentům jedinečnou šanci podílet se na samotném výzkumu, a to díky mezinárodním vědeckým stážím organizovaným v rámci IDRP (International Dental Research Program). Do tohoto programu je nyní zapojeno 14 zemí s jedinečnými výzkumnými projekty. IDRP funguje stejně jako ostatní výměnné pobyty na základě bilaterální dohody.

Studenti, kteří budou mít možnost podílet se na projektu, budou vybráni podle svých schopností vedoucím samotného projektu. Vedení celého programu a hladký průběh stáží má na starost tým National Scientific Officers a Local Scientific Officers.

Semináře a přednášky

SSSČR zastupuje zájmy studentů u odborné i laické veřejnosti. Spolupracujeme s Českou stomatologickou komorou. Pro naše členy organizujeme vzdělávací akce, kde dbáme na to, aby si mohli prakticky vyzkoušet nové materiály či postupy. Dále se snažíme studentům zprostředkovat zvýhodněné vstupy na semináře a přednášky.

Preventivní programy

Své zkušenosti a znalosti předáváme dál prostřednictvím preventivních programů, jako je Ve zdravé ČR zdravý zub nebo Světový den ústního zdraví. V tyto dny studenti prezentují široké veřejnost nabité vědomosti ohledně ústní hygieny, diskutují s nimi, odpovídají jim na otázky, učí je novým způsobům a technikám.

Společenské akce

V neposlední řadě je naší milou povinností pořádání společenských akcí, jako je Stomatologický ples, Kongres, nebo Na vlnách Listerinu, kde se spojí příjemné s užitečným. Po dobu 5 dní se sjíždí Vltava a večer se školí ve vodáckých campech.

Časopis

Sdružení vydává dvakrát do roka studentský časopis StuDent, který vychází online a je distribuován všem členům zdarma. Tento časopis obsahuje odborné články, aktuality, pozvánky na odborné akce a příspěvky o zahraničních stážích.

Kontakt

Facebook: https://www.facebook.com/ssscr/about/?ref=page_internal

Instagram: https://www.instagram.com/sss_cr/?hl=cshttps://www.instagram.com/ssscr_plzen/?hl=cs

Prezidentka:

Zuzana Kadlečíková
Univerzita Karlova, Plzeň
tel.: +420 773 685 496
e-mail: prezident.ssscr@gmail.com

 

ssscr vsichni

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém