Juniorská univerzita (JUUN)

Naše fakulta pravidelně nabízí středoškolákům ochutnávku vysokoškolského studia medicíny. Na Juniorské univerzitě si vyzkoušíte, jak vypadají přednášky z nejrůznějších medicínských oborů. Prezentátory jsou špičkoví lékařští odborníci Lékařské fakulty a Fakultní nemocnice Plzeň. Jste-li studenty 2. nebo 3. ročníku střední školy (nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) a uvažujete o studiu medicíny, můžete si zde ověřit, zda právě medicína může pro vás být tou správnou profesní volbou.

Juniorská univerzita má formu přednáškových sobotních dopolední, startuje obvykle v prosinci. Probíhá v Modré posluchárně na aleji Svobody 76, případně distančně, dle stávajících epidemiologických podmínek.

Juniorská univerzita LFP v roce 2022 již popáté

Naše fakulta nabízí už pátým rokem středoškolákům ochutnávku vysokoškolského studia medicíny. Juniorská univerzita, která proběhne opět prezenční formou a opět představí svým účastníkům přednášky špičkových lékařských odborníků. Studenti 2. až 4. ročníků středních škol (nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií), kteří uvažují o studiu medicíny, mají letos opět možnost vyzkoušet si, jak to vypadá na skutečných vysokoškolských přednáškách a ověřit si, zda právě medicína může pro ně být tou správnou profesní volbou.

Kapacita již byla naplněna, přihlašování je ukončeno

11. prosinec 2020 6909 dvomi

Juniorská univerzita - přednášky 2020/2021

Lékařské obory
Teoretické lékařské obory, Diagnostické lékařské obory, Interní lékařské obory, Chirurgické lékařské obory

Krev a její onemocnění
Krev, krevní elementy a krvetvorba, Laboratorní diagnostika vzorku krve, Léčba onemocnění krve, od transfuze po transplantaci kostní dřeně

Ledviny a jejich funkce
Ledviny pod mikroskopem, Operace ledvin, Náhrada funkce ledvin

Infekce v XXI. století
Infekční onemocnění v XXI. století, Plicní infekce a jejich zobrazení - od rentgenového snímku k umělé inteligenci, Infekční onemocnění a nádorová onemocnění

4. únor 2021 2640 kri

Juniorská univerzita - přednášky 2019/2020

Úvodní slovo děkana fakulty
Studium Všeobecného lékařství na LF UK v Plzni

Vznik nového jedince
Hormonální cyklus ženy, Oplodnění, nidace a vývoj plodu v děloze, Porod

Moderní způsoby léčby
Endovaskulární léčba – intervenční radiologie, Endoskopická léčba

Preventivní medicína a zdravý životní styl
Správná výživa a její vliv na prevenci vzniku onemocnění, Tělesná aktivita, adaptace organismu na fyzickou zátěž a její význam pro prevenci onemocnění, Jak předcházet kardiovaskulárnímu onemocnění – preventivní kardiologie

20. leden 2020 2970 dvomi

Juniorská univerzita - přednášky 2018/2019

Soubor přednášek předních docentů a profesorů klinické i experimentální medicíny z plzeňské lékařské fakulty a fakultní nemocnice v rámci Juniorské univerzity pro studenty středních škol na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy.

4. leden 2019 10888 dvomi