Medicína srdcem - podcast LFP

Medicína srdcem je podcast Lékařské fakulty v Plzni, do kterého jsou zváni lékaři, studenti, pacienti, zkrátka lidé, kteří k tématu zdraví mají co říct. Podcastem provází studentka všeobecného lékařství Terezie Zelenková, která rovněž jednotlivé epizody připravuje. S hosty si každých 14 dní povídá především o jejich osobním životě, zkušenostech a o různých tématech z oblasti lékařství a zdravého životního stylu.

Podcast můžete poslouchat na těchto platformách:

Medicína srdcem: 64. epizoda - Ing. Marie Klečková

Hostem 65. epizody podcastu Medicína srdcem byla tajemnice LFP UK Ing. Marie Klečková.

9. listopad 2023 324 cyp

Medicína srdcem: 64. epizoda - MUDr. David Těšina

Hostem dnešní epizody je MUDr. David Těšina, plastický chirurg ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a zároveň lékař, který několik let působil na chirurgické klinice Weiden v Německu.

20. říjen 2023 58 cyp

Medicína srdcem: 63. epizoda - RNDr. Dana Jelínková, Ph.D.

Věděli jste, že náš cirkadiánní rytmus může být rozhozen i modrým světlem na našem budíku? Tohle i mnohé další se dozvíte v nové epizodě o účincích modrého světla na náš cirkadiánní rytmus. 

20. říjen 2023 43 cyp

Medicína srdcem: 61. epizoda - Bc. Martina Rusňáková Korejčková, DiS.

Hostem 61. epizody byla nutriční terapeutka Bc. Martina Rusňáková Korejčková, DiS. Probrány byly hlavní aspekty zdravého stravování a nejčastější mýty. 

8. září 2023 61 cyp

Medicína srdcem: 62. epizoda - doc. MUDr. David Slouka, Ph.D., MBA.

Pozvání do podcastu přijal doc. MUDr. David Slouka, Ph.D., MBA. Dnešní epizoda je zaměřená především na pracovní podmínky lékařů v nemocnicích, jak si vybrat nejen obor, ale i budoucí pracoviště. 

20. říjen 2023 60 cyp

Medicína srdcem: 59. epizoda - prim. MUDr. Petra Dočkalová

Hostem 59. epizody byla prim. MUDr. Petra Dočkalová působící v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech. Rozhovor byl věnován tématu drogové závislosti, zazněla však i problematika závislosti na alkoholu. 

11. srpen 2023 254 cyp

Medicína srdcem: 55. díl - MUDr. Terezie Zelenková

V rámci dvouletého výročí podcastu Lékařské fakulty v Plzni přijala pozvání do rozhovoru zakladatelka podcastu a čerstvá absolventka MUDr. Terezie Zelenková. Společně si s MUDr. Lucií Züglerovou, rovněž absolventkou, povídají o založení podcastu, studiu všeobecného lékařství, o těžkém období na gymnáziu, anorexii, budoucím zaměření a přístupu ke zdraví a sportu. 

26. červen 2023 219 cyp

Medicína srdcem - 53. díl: MUDr. Zdeněk Kasl, Ph.D.

Do první živé epizody přijal pozvání MUDr. Zdeněk Kasl, Ph.D., oftalmolog pracující na Oční klinice ve Fakultní nemocnici v Plzni věnující se především neurooftalmologii, plastice a orbitě.

18. květen 2023 428 cyp

Medicína srdcem: 54. díl - Adam Šimonek

Hostem 54. epizody podcastu Medicína srdcem byl Adam Šimonek. V rozhovoru jsme se bavili o specifikách různých para sportů, jako je para florbal, volejbal sedících nebo wheelchair basketball. V druhé části jsme se zaměřili na téma protetika.

1. červen 2023 154 cyp

Medicína srdcem - 52. díl: doc. MUDr. Luděk Fiala, MBA, Ph.D.

Hostem 52. epizody podcastu Medicína srdcem byl doc. MUDr. Luděk Fiala, MBA, Ph.D. První část dílu je věnována jeho životu, cestě k medicíně, cestování, ale také literární tvorbě a politické kariéře. V druhé části jsme probrali problematiku forenzní sexuologie. 

4. květen 2023 256 cyp

Medicína srdcem - 51. díl: prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D.

Do dnešní epizody přijal pozvání přednosta I. Interní kliniky Fakultní nemocnice v Plzni pan prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D. V první části rozhovoru jsme se věnovali jeho cestě k medicíně, interně a kariéře a ve druhé části jsme se podívali na problematiku vytrvalostního sportu a syndromu z přehřátí. 

4. květen 2023 234 cyp

Medicína srdcem - 50. díl: JUDr. Jaroslava Nováková

Hostem další epizody podcastu Medicína srdcem byla JUDr. Jaroslava Nováková, vedoucí zaměstnaneckého odboru FN Plzeň a garantka předatestačního kurzu Legislativa a právo. 

6. duben 2023 166 cyp

Medicína srdcem: 48. díl - MUDr. Vít Šimeček

Pozvání do další epizody přijal MUDr. Vít Šimeček, absolvent Lékařské fakulty UK v Plzni, ale také DJ a trumpetista vystupující pod jménem VIIITO. V rozhovoru mluví o jeho cestě na medicínu, práci praktického lékaře a hudební kariéře. 

27. březen 2023 560 cyp

Medicína srdcem - 47. díl: Mgr. Karolína Červinková a Mgr. Štěpánka Nerglová

Do této epizody přijaly pozvání Mgr. Karolína Červinková a Mgr. Štěpánka Nerglová, logopedky z Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem. Povídáme si o práci logopeda, o vlivu elektroniky na vývoj řečových funkcí u dětí, ale i o následcích dlouhodobého používání dudlíku.

23. únor 2023 314 cyp

Medicína srdcem - 46. díl: Alexandra Borská

Další epizoda podcastu Medicína srdcem je věnována tématu para plavání. Hostem je Alexandra Borská, juniorská reprezentantka, která splnila limit na Mistrovství světa v Manchesteru 2023 a na letní paralympijské hry, které se budou konat v roce 2024 v Paříži.

9. únor 2023 182 cyp

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém