Medicína srdcem - podcast LFP

Medicína srdcem je podcast Lékařské fakulty v Plzni, do kterého jsou zváni lékaři, studenti, pacienti, zkrátka lidé, kteří k tématu zdraví mají co říct. Podcastem provází studentka všeobecného lékařství Terezie Zelenková, která rovněž jednotlivé epizody připravuje. S hosty si každých 14 dní povídá především o jejich osobním životě, zkušenostech a o různých tématech z oblasti lékařství a zdravého životního stylu.

Podcast můžete poslouchat na těchto platformách:

Medicína srdcem - 45. díl: MUDr. Andrea Kunschová & Mgr. Stanislav Machač, Ph.D.

Do dnešní epizody jsme si pozvali MUDr. Andreu Kunschovou, primářku oddělení léčebné rehabilitace FN Plzeň, a Mgr. Stanislava Machače, Ph.D., fyzioterapeuta a člena vývojového týmu VR Medical. Společně si povídáme o využití virtuální reality v rehabilitaci, o tom, jak tuto metodu vnímají samotní pacienti, ale i o jejich vlastní k cestě k fyzioterapii a rehabilitaci.

26. leden 2023 61 cyp

Medicína srdcem - 44. díl: Linda Pacourková

Dnešní epizoda je věnována Bechtěrevově nemoci, chronickému revmatickému zánětlivému onemocnění. Pozvání do podcastu přijala Linda Pacourková, autorka knihy Život s Béďou.

12. leden 2023 689 cyp

Medicína srdcem - 43. díl: Veronika Staňková

Do této epizody přijala pozvání studentka zubního lékařství Veronika Staňková, autorka článků pro web Nechcikazy.cz, muzikantka, členka spolku Medici na ulici, ale i dobrovolnice hodonínské charity, se kterou se nedávno dostala i do rumunského Banátu.

29. prosinec 2022 198 cyp

Medicína srdcem – 41. díl: doc. MUDr. Jiří Motáň, CSc.

Epizoda věnována panu doc. MUDr. Jiřímu Motáňovi, CSc., který vypráví svůj životní příběh, zajímavé zážitky a zkušenosti provázející jeho lékařskou kariéru.

1. prosinec 2022 290 cyp

Medicína srdcem - 40. díl: Bc. Světla Chaloupková

Do dnešního rozhovoru přijala pozvání Bc. Světla Chaloupková, se kterou si povídáme především o tom, jak se dá skloubit rodičovství a medicína. Vypráví nám o své cestě k medicíně, o začátcích na fakultě a těhotenství.

18. listopad 2022 452 cyp

Medicína srdcem - 39. díl: prof. Ing. Jaroslav Hrabák, Ph.D.

V dnešním rozhovoru si s prof. Ing. Jaroslavem Hrabákem, Ph.D. povídáme o antibioticích, o rezistenci bakterií a dopadech na naše zdraví. Dotýkáme se i problematiky doporučených postupů a schémat diagnostiky infekcí a užívání antibiotik.

3. listopad 2022 238 cyp

Medicína srdcem - 38. díl: MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.

Do dnešní epizody přijal pozvání ředitel Fakultní nemocnice v Plzni MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. S panem ředitelem si povídáme o jeho cestě k medicíně, začátcích ve vedení nemocnice, ale i o její budoucnosti.

27. říjen 2022 1011 cyp

Medicína srdcem - 37. díl: MUDr. Petr Švec

Pan MUDr. Petr Švec o zásadách ústní hygieny, o problematice amalgámových plomb, ale také o jeho postoji k holistickému přístupu v medicíně.

19. říjen 2022 286 cyp

Medicína srdcem - 36. díl: MUDr. Karel Ježek, Ph.D.

S panem MUDr. Karlem Ježkem, Ph.D. jsme si povídali o paměti, vzpomínkách, učení a o aspektech, které paměť ovlivňují. Mimo jiné jsme se dotkli i tématu snů a fenoménu déjà vu.

19. říjen 2022 185 cyp

Medicína srdcem - 35. díl: Mgr. Tereza Hrušková

Mgr. Tereza Hrušková (instagram: @kpsychologovi), psycholožka a autorka projektu “K psychologovi” a projektu “Nekašli na sebe”. Společně si povídáme o zvládání emocí, stresu, ale i o tom, jak si optimálně nastavit režim.

19. říjen 2022 269 cyp

Medicína srdcem - 34. díl: MUDr. Libor Hradecký, Ph.D.

MUDr. Libor Hradecký, Ph.D., lékař v oboru gynekologie a porodnictví, specializující se na reprodukční medicínu. Společně otevíráme téma neplodnosti, asistované reprodukce a další otázky, které s tím souvisejí.

19. říjen 2022 366 cyp