Medicína srdcem - podcast LFP

Medicína srdcem je podcast Lékařské fakulty v Plzni, do kterého jsou zváni lékaři, studenti, pacienti, zkrátka lidé, kteří k tématu zdraví mají co říct. Podcastem provází studentka všeobecného lékařství Terezie Zelenková, která rovněž jednotlivé epizody připravuje. S hosty si každých 14 dní povídá především o jejich osobním životě, zkušenostech a o různých tématech z oblasti lékařství a zdravého životního stylu.

Podcast můžete poslouchat na těchto platformách:

Medicína srdcem - 53. díl: MUDr. Zdeněk Kasl, Ph.D.

Do první živé epizody přijal pozvání MUDr. Zdeněk Kasl, Ph.D., oftalmolog pracující na Oční klinice ve Fakultní nemocnici v Plzni věnující se především neurooftalmologii, plastice a orbitě.

18. květen 2023 116 cyp

Medicína srdcem - 52. díl: doc. MUDr. Luděk Fiala, MBA, Ph.D.

Hostem 52. epizody podcastu Medicína srdcem byl doc. MUDr. Luděk Fiala, MBA, Ph.D. První část dílu je věnována jeho životu, cestě k medicíně, cestování, ale také literární tvorbě a politické kariéře. V druhé části jsme probrali problematiku forenzní sexuologie. 

4. květen 2023 153 cyp

Medicína srdcem - 51. díl: prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D.

Do dnešní epizody přijal pozvání přednosta I. Interní kliniky Fakultní nemocnice v Plzni pan prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D. V první části rozhovoru jsme se věnovali jeho cestě k medicíně, interně a kariéře a ve druhé části jsme se podívali na problematiku vytrvalostního sportu a syndromu z přehřátí. 

4. květen 2023 32 cyp

Medicína srdcem - 50. díl: JUDr. Jaroslava Nováková

Hostem další epizody podcastu Medicína srdcem byla JUDr. Jaroslava Nováková, vedoucí zaměstnaneckého odboru FN Plzeň a garantka předatestačního kurzu Legislativa a právo. 

6. duben 2023 100 cyp

Medicína srdcem - 49. díl: doc. MUDr. Jaroslav Slípka, CSc.

Dnešní pozvání přijal pan doc. MUDr. Jaroslav Slípka, CSc., bývalý přednosta ORL kliniky ve FN Plzeň, jeden z nejoblíbenějších vyučujících na fakultě, milovník umění a Francie. Společně si povídáme především o jeho zkušenostech, o dětství stráveném v Iráku, o lásce k otorhinolaryngologii a k životu samotnému. 

27. březen 2023 191 cyp

Medicína srdcem: 48. díl - MUDr. Vít Šimeček

Pozvání do další epizody přijal MUDr. Vít Šimeček, absolvent Lékařské fakulty UK v Plzni, ale také DJ a trumpetista vystupující pod jménem VIIITO. V rozhovoru mluví o jeho cestě na medicínu, práci praktického lékaře a hudební kariéře. 

27. březen 2023 52 cyp

Medicína srdcem - 47. díl: Mgr. Karolína Červinková a Mgr. Štěpánka Nerglová

Do této epizody přijaly pozvání Mgr. Karolína Červinková a Mgr. Štěpánka Nerglová, logopedky z Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem. Povídáme si o práci logopeda, o vlivu elektroniky na vývoj řečových funkcí u dětí, ale i o následcích dlouhodobého používání dudlíku.

23. únor 2023 151 cyp

Medicína srdcem - 46. díl: Alexandra Borská

Další epizoda podcastu Medicína srdcem je věnována tématu para plavání. Hostem je Alexandra Borská, juniorská reprezentantka, která splnila limit na Mistrovství světa v Manchesteru 2023 a na letní paralympijské hry, které se budou konat v roce 2024 v Paříži.

9. únor 2023 118 cyp

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém