5. listopad 2015 2190 kri

Ambice neměním, tým má velký potenciál, říká trenér Ceperko.

Akademici mají za sebou první tři zápasy sezóny, z nichž o body obrali zatím pouze prvního soupeře, tým Technika Praha. U hlavního trenéra týmu, Tomáše Ceperka, jsme zjišťovali, jaké má dojmy z prvních zápasů, zda se změnily jeho ambice či jak si u něj stojí hráči s fyzickou připraveností.

Vyšlo během prvních zápasů najevo, že by některý z hráčů zanedbával předsezónní přípravu?

"Nemohu říct, že by mě vyloženě někdo z hráčů zklamal, co se týče fyzické připravenosti. V celkovém měřítku máme tým po kondiční stránce dobře připravený. Navíc na kondici pracujeme stále i během sezóny, a to jak na ledě, kde tréninky jsou hodně náročné, tak na suchu."

Máte za sebou už tři zápasy. Jak si zatím spokojen s projevem týmu?

"Co se týče projevu a dodržování herního systému, spokojený jsem. Hráči se začínají sžívat s novým herním stylem. Myslím, že mu sami začínají věřit a ví, že je to cesta k úspěchu. Také proto dělají vše, co je v jejich silách. Bohužel s bodovým ziskem spokojen nejsem. Máme velmi bojovným tým, který se za žádné situace nevzdává, což ostatně potvrzují zápasy na Slovensku."

Poslední dva zápasy jste prohráli. Kde spatřuješ nějakou příčinou neúspěchu? (Kromě toho, že jste dali méně gólů.:))

"Hráči makají, snaží se. Bohužel se musíme vyvarovat individuálních, až školáckých chyb, které naši hru sráží, a dostáváme tak hloupé a zbytečné góly. Musíme zlepšit koncentraci a individuální práci jednotlivců při hře. Řekl bych, že si dáváme pozor na to, abychom zbytečně nefaulovali. Problém zbytečného faulování byl jedním z prvních cílů, na které jsem se v týmu zaměřil s úmyslem to změnit. Částečně se nám daří vyvarovat se podobných chyb, ale i zde se musíme zlepšit. Je před námi ještě hodně práce."


Nezměnily se tvé ambice či naděje, které si před sezónou měl, když si viděl konkurenci v lize při hře?


Své ambice určitě neměním. Po třech odehraných kolech musím říct, že tým má velký potenciál a má na to hrát na předních pozicích tabulky. Musíme dobře pracovat na trénincích a výsledky se dostaví. Soutěž bude velmi vyrovnaná, bude záležet na každém bodu. O to víc nás mrzí, že jsme z Bratislavy nepřivezli ani bod. Přitom jsme měli na to přivést jich šest. Ovšem určitě nepodléháme panice. Je začátek sezóny, ze zápasů si bereme pozitiva a na těch negativech budeme pracovat. To se jistě projeví nejen na hře, ale i na výsledcích.


My přejeme Tomášovi i celému týmu Akademiků mnoho zdaru do dalších zápasů.


Autor: Nikola Havelková

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Ukončení VŘ na Klinice ortopedie

V Plzni dne 21.05.2020 Č.j.: UKLFP/95634/2020-4   ROZHODNUTÍ DĚKANA O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO [...]

27. květen 2020 1

Výběrová řízení
Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky

Sekretář/ka přednosty Kardiologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, poloviční [...]

20. květen 2020

Výběrová řízení
VŘ- Zástupce přednosty pro výchovu a věd.činnost

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

12. květen 2020 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém