Tiskové zprávy

Vaše výzkumné téma: uplatnění, o kterém jste možná nepřemýšleli

Lékařská fakulta UK v Plzni a Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy vás zvou na interaktivní a inspirativní seminář.

22. září 2023 217 cyp

Stavba roku Plzeňského kraje 2022: doplněné foto z vyhlášení

S hrdostí a zároveň s pokorou jsme 7. 9. 2023 při vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2022 přijali vítězství v hlavní soutěži i v hlasování veřejnosti pro novostavbu hlavní budovy Lékařské fakulty v Plzni. 

8. září 2023 927 cyp

Dne 8. 9. 2023 zemřel pan prof. MUDr. Pavel Sobotka, DrSc., emeritní profesor Lékařské fakulty v Plzni.

Dne 8. 9. 2023 zemřel pan prof. MUDr. Pavel Sobotka, DrSc., emeritní profesor Lékařské fakulty v Plzni. Desítky let pracoval v Ústavu patologické fyziologie, kde studoval důsledky dlouhodobé normotermní úplné ischémie mozku, věnoval se problematice experimentální epileptogeneze a fenylketonurie.

15. září 2023 808 cyp

Hlavní budova kampusu LFP nominována na Stavbu roku Plzeňského kraje 2022

Hlavní budova kampusu Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy získala nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2022. Svým hlasem můžete budovu podpořit na stránkách MAPA STAVBY ROKU PLZEŇSKÉHO KRAJE. Odkaz na hlasování a vyjádření poroty najdete zde v článku.

26. červen 2023 757 cyp

Nejnovější poznatky z výzkumu rakoviny pod gotickou střechou: mezinárodní konference přivedla vědce na Novoměstskou radnici

O nejnovějších poznatcích výzkumu rakoviny tlustého střeva a slinivky břišní diskutovali špičkoví vědci na mezinárodní konferenci „Current Understanding of Colorectal and Pancreatic Cancers (CUCAP)" ve dnech 29. a 30. května 2023. Úspěšnou akci pořádala Lékařská fakulta UK v Plzni ve spolupráci s Ústavem experimentální medicíny Akademie věd ČR.

8. červen 2023 183 cyp

Noví profesoři LFP převzali jmenovací dekrety

Dne 21. června předal prezident republiky Petr Pavel ve Velké aule Karolina jmenovací dekrety 87 přítomným profesorkám a profesorům. Celkově bylo jmenováno 93 profesorek a profesorů. Třicet nově jmenovaných profesorek a profesorů pochází z Univerzity Karlovy, dva nově jmenované zástupce má mezi nimi i Lékařská fakulta v Plzni.

27. červen 2023 1076 cyp

Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy slavnostně zahájila provoz v novém kampusu u příležitosti 77. výročí založení fakulty.

Akademici, hosté z řad politiků a veřejné správy, zástupci dodavatelů stavby a další hosté se v úterý 8. listopadu sešli na slavnostním shromáždění v nové budově Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy, aby u příležitosti 77. výročí založení fakulty symbolicky zahájili provoz dokončeného Univerzitního medicínského centra. Jeho výstavba začala v roce 2012, první etapa byla dokončena v roce 2014. Nyní se již veškerá teoretická výuka mediků přestěhovala do moderního areálu v těsném sousedství Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně.

9. listopad 2022 1816 cyp

Letní škola analýzy jednotlivých buněk

Plzeň, 8. 9. 2022 – V Plzni včera odstartoval druhý ročník mezinárodní letní školy zabývající se pokročilou analýzou jednotlivých buněk – Summer School of Single Cell. Opět se kvůli její organizaci po dvou letech spojila dvě plzeňská výzkumná centra – Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni (LFP) Univerzity Karlovy a výzkumné centrum NTIS Fakulty aplikovaných věd (FAV) Západočeské univerzity v Plzni. Obě centra teď nabízejí studentům biologie či bioinformatiky jedinečnou možnost pochopit přímo v laboratořích nádorové a imunitní buňky.

9. září 2022 270 dvomi

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém