Facultas nostra, iFORUM

Facultas nostra - prosinec 2023

Fakultní časopis v nové podobě! Časopis následuje novou propagační vizuální identitu fakulty a „oblékl“ se do modré barvy. Jak se Vám tato změna líbí? V nové formě přinášíme pravidelnou dávku zajímavostí ze života fakulty. V úvodu najdete vánoční zamyšlení děkana prof. Jindřicha Fínka. Prof. Jiří Ferda v rozhovoru prozradil, které novinky ve výuce považuje za stěžejní během svého působení ve funkci proděkana. Přinášíme též informace o úspěších studentů, pedagogů a výzkumníků a ohlédnutí za startem akademického roku. Všem čtenářům přejeme poklidný závěr stávajícího roku kalendářního a dobrý start do roku 2024.

Soubory ke stažení:
7. prosinec 2023 44 cyp

Facultas nostra - říjen 2023

Zveme Vás k přečtení nového čísla časopisu Facultas nostra. Vedle zpráv z konferencí a dalších akcí proběhlých na fakultě v něm přinášíme rozhovor s MUDr. Evou Perglerovou, absolventkou LFP, zubní lékařkou, která letos zdolala Mount Everest. O své dojmy ze stáží Erasmus se s námi podělili dva z našich studentů. Připomněli jsme si také v krátkém ohlédnutí již 10 let Letní školy experimentální chirurgie. Časopis najdete na obvyklých distribučních místech nebo na webu LFP. Přejeme příjemné čtení!

Soubory ke stažení:
9. říjen 2023 750 cyp

Facultas nostra - červen 2023

Poslední předprázdninové číslo časopisu vychází téměř přesně rok po kolaudaci naší nové budovy – pozvali jsme proto k rozhovoru koordinátora stavby Ing. Libora Kočího. který se stavbou „žil“ již od jejích od prvopočátků. Dozvíte se například, jak měla stavba vypadat podle původních plánů. Velmi rádi také přinášíme reportáže z obnovených tradičních akcí fakulty, kterými jsou Zahradní slavnost a Studentská vědecká konference. 

Soubory ke stažení:
14. červen 2023 594 cyp

Facultas nostra - únor 2023

V novém čísle časopisu přinášíme rozhovor s doc. Lukášem Hauerem, přednostou Stomatologické kliniky – o výuce studentů, o plánech na rozvoj kliniky, ale také o jeho specializaci a o tom, jak studoval on sám. Přinášíme reportáž ze Dne otevřených dveří, který se poprvé konal v naší nové budově. Prof. Vokurka z ORAK se s námi podělil o novinky ve výuce paliativní péče. Připomínáme 35 let od založení Univerzity třetího věku. II. interní klinika má nově ve svých prostorách galerii portrétů svých přednostů – u této příležitosti jsem zrekapitulovali jejich osudy. Ohlížíme se za Gaudeamem, Nocí vědců a akcemi studentského spolku IFMSA, představujeme dvě nové učebnice a dočtete se také o vědeckých oceněních pro výzkumníky z LFP.

Soubory ke stažení:
21. únor 2023 734 cyp

iForum - časopis Univerzity Karlovy

28. listopad 2013 1473 kri

Rychlé odkazy

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém