Biomedicínské centrum Lékařské fakulty UK v Plzni získalo nový výpočetní tomograf pro práci s experimentálními zvířaty. Na zvířecích modelech budou pomocí něj výzkumníci sledovat zejména krevní zásobení orgánů. Pořízení CT je součástí širšího výzkumného projektu, v němž je Lékařská fakulta UK v Plzni partnerem Západočeské univerzity. Projekt má název „Aplikace moderních technologií v medicíně a průmyslu“ (AMTMI) a propojuje experimentální práci s biomedicínským a materiálovým inženýrstvím.
Univerzita Karlova se zařadila mezi výzkumné instituce, které získaly prestižní evropský certifikát HR Excellence in Research. Ocenění uděluje Evropská komise výzkumným pracovištím jako značku kvalitního řízení lidských zdrojů, které stávajícím i potenciálním zaměstnancům zaručuje profesionální, přátelské a etické pracovní prostředí.
„Snad to vzniklo nad sklenkou červeného vína, že bychom měli studovat právě resveratrol, jeho typickou složku, a vliv na embrya savců," říká Jan Nevoral. On a jeho kolegové pod vedením prof. Mileny Králíčkové a prof. Jaroslava Petra, se studiem zabývají soustavně v laboratořích Biomedicínské centra a Výzkumného ústavu živočišné výroby. Ve spolupráci s partnery z USA a Koreje publikovali práci, kde odkrývají mechanismus, kterým lze embryím v laboratorních podmínkách „udělat dobře“. Výsledky studie představují krok kupředu pro reprodukční medicínu nejen v Plzni.
Více čtěte na: http://www.osel.cz/9633-jak-rozlustit-zakodovane-embryo-cervenym-vinem.html
© 2017 - All rights reserved.