O čem také přemýšlejí naši medici

Zveřejněno: 19.07.2024

Stalo se již milou tradicí Vám v letních měsících nabídnout elektronickou verzi publikace „O čem také přemýšlejí naši medici…“, která je výborem nejlepších esejí vypracovaných studenty Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni v rámci předmětu Lékařská psychologie a etika v akademickém roce 2023/24.

Eseje psali všichni studenti 3. ročníku všeobecného a 2. ročníku zubního lékařství v českém i anglickém studijním programu. Sešlo se tedy více než 350 esejí, které prošly dvěma koly výběru. V prvním kole byly předběžně vybrány nejlepší eseje podle hodnocení vyučujících. Ve druhém kole pak vybrala z těchto prací odborná porota ty, které najdete uveřejněné v publikaci. Dvě nejlepší eseje byly navíc oceněny Cenou Děkana Lékařské Fakulty v Plzni za nejlepší esej v předmětu Lékařská psychologie a etika.

Soubor esejí „O čem také přemýšlejí naši medici…“ nabízí nejen odborný náhled do aktuálních etických a psychologických otázek, ale také ukázku schopnosti kritického zhodnocení informací, odborného úsudku a srozumitelné argumentace našich budoucích lékařů.

Přejeme Vám příjemné čtení.
Psychiatrická klinika FN Plzeň a LFP UK